more_horiz
Wiadomości

Pochmurno i deszczowo. Sprawdź prognozę pogody na piątek

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 05:48
Jak informuje IMGW, częściowo nad wschodnią Europą i Skandynawią pozostają niże z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu obejmują wyże. Polska jest w zasięgu słabego wyżu z centrum nad Bałkanami. Pozostajemy w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kotaro Shimazu/Shutterstock

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami na zachodzie małe. Miejscami we wschodniej połowie oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej i na Żuławach słabe przelotne opady deszczu, w Karpatach powyżej 1600 m n.p.m. słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 12 st. C na południowym wschodzie do 18°C na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 8 do 11 st. C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych i zachodnich.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na północnym wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od -1 st. C, 0 st. C lokalnie w dolinach karpackich i 1 st. C na Suwalszczyźnie (tu spadki temperatury przy gruncie do około -2 st. C) do 7 st. C na zachodzie i w centrum kraju oraz około 10 st. C nad morzem. Wiatr na ogół słaby, zmienny.

Prognoza na sobotę

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami na północy i północnym wschodzie duże z przelotnym deszczem. Rano gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 12 st. C, 13 st. C na wschodzie i w dolinach karpackich do 18 st. C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr na ogół słaby, z kierunków południowych.

W piątek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 7 st. C. Wiatr słaby, przeważnie zachodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. (PAP)

Zobacz także

Zobacz także