Izrael: strajk generalny. Zamknięte banki, urzędy, giełda

W całym kraju nie kursują pociągi, nie działają banki, ani urzędy, zamknięta jest nawet giełda.

2012-02-08, 08:42

Izrael: strajk generalny. Zamknięte banki, urzędy, giełda
Jeden z terminali na lotnisku im. Ben Guriona w Izraelu. Foto: Fot. David Shankbone/Wikimedia Commons

W Izraelu pół miliona pracowników sektora publicznego i prywatnego rozpoczęło strajk generalny. Decyzję o strajku podjęto, gdy związkowi zawodowemu Histadrut nie udało się porozumieć z ministerstwem finansów.

Związkowcy domagają się, by pracownicy zatrudnieni na kontrakt cieszyli się takimi samymi prawami, jak etatowi. Obecnie mogą oni być zwolnieni w trybie natychmiastowym, mają krótsze urlopy i mniejsze przywileje.

Izraelski rząd twierdzi, że chce zapewnić pracownikom kontraktowym jak najlepsze warunki pracy, jednak spełnienie postulatów związkowców wywołałoby kryzys ekonomiczny. Dalszy ciąg rozmów związkowców z ministerstwem zaplanowano na dzisiejsze popołudnie.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

REKLAMA

sg

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej