Poważne problemy policji. Brakuje na radiowozy

Żeby zdobyć pieniądze na uregulowanie należności za 600 samochodów komenda główna tnie bieżące wydatki - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

2012-03-21, 06:35

Poważne problemy policji. Brakuje na radiowozy
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: policja.pl

KGP potwierdziła, że ma problem z wywiązaniem się z kontraktu zawartego w 2011 r. z Mercedesem. Jeśli producent nie dostanie pieniędzy zacznie naliczać karne odsetki albo nawet wstrzyma dostawy pojazdów.

Nie wiadomo, jak głębokie będą cięcia w wydatkach policji, ale jeśli choćby częściowo odbędą się kosztem paliwa, problem faktycznie jest poważny. Ceny paliw od trzech miesięcy nie spadły poniżej 5,5 zł za litr, a policyjne samochody co roku przejeżdżają łącznie 300 mln kilometrów. Mniej pieniędzy na drożejące paliwo oznacza mniej patroli, a więc mniejsze bezpieczeństwo.

Przetarg na 600 policyjnych furgonetek od początku budził kontrowersje. Komenda główna tuż po jego ogłoszeniu musiała go rozwiązać. Ostatecznie wygrał Mercedes, który za 600 egzemplarzy modelu Sprinter dostosowanych do pracy w policji, zażądał 106 mln zł.

aj

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej