Jakie ulgi na dzieci? Nowe propozycje rządu

Resort finansów ma przedstawić nowe progi uprawniające do ulgi na dzieci. Poprzedni projekt zakładał oszczędności, stąd przygotowano propozycję numer dwa.

2012-07-03, 06:20

Jakie ulgi na dzieci? Nowe propozycje rządu
Posiedzenie rządu. Foto: premier.gov.pl

Posłuchaj

Relacja Arkadiusza Augustyniaka (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Rząd ma ponownie zająć się projektem nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który przewiduje zmiany w uldze na dzieci i likwidację ulgi internetowej. W ubiegłym tygodniu zaakceptowane zostały - jak poinformował minister finansów Jacek Rostowski - zmiany w kosztach uzyskania przychodów dla twórców i likwidacji ulgi internetowej.

Natomiast ministrowie zająć mają się jeszcze kwestią ulgi na dzieci. Rostowski zapowiedział w ubiegłym tygodniu, że resort finansów tak dostosuje parametry zmian w uldze prorodzinnej, aby budżet na nich nie skorzystał. Minister przypomniał, że premier Donald Tusk zapowiedział w expose, iż efekt budżetowy ulgi będzie neutralny dla budżetu. Zapewnił, że nowe propozycje resortu finansów będą bardziej korzystne dla podatników niż obecne.

Według informacji PAP ze źródeł zbliżonych do rządu resort finansów zaproponuje podwyższenie ulgi prorodzinnej na czwarte i następne dziecko o 100 proc. i podniesienie do 112 tys. zł limitu dochodów dla rodzin z jednym dzieckiem i do 56 tys. zł dla osób samotnie wychowujących jedno dziecko.

W porządku obrad jest też projekt zmian w ustawie o systemie informacji oświatowej oraz ustawy o systemie oświaty. Nowelizacja zakłada zwiększenie poziomu anonimowości danych, które są gromadzone w systemie dotyczącym pomocy psychologiczno-pedagogicznej oferowanej przez szkoły i placówki oświatowe, w tym poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Rząd ma się też zająć założeniami do projektu nowelizacji o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. Ministrowie rozpatrzą też założenia do projektu ustawy o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych. Dotyczy ona funkcjonowania systemu handlu uprawnieniami do emisji w okresie rozliczeniowym 2013-2020.

REKLAMA

Rząd zająć ma się zająć również nowelizacją projektu ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Projekt przewiduje utworzenie w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego nowego funduszu własnego, zwanego funduszem stabilizacyjnym - jako źródła dodatkowych środków na finansowanie ewentualnych przyszłych działań mających na celu utrzymanie stabilności sektora bankowego.

PAP/IAR/agkm

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej