more_horiz
Wiadomości

Waldemar Pawlak odejdzie z rządu?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 06:27
Po przegranej w wyborach na szefa PSL, Waldemar Pawlak zapowiedział, że w poniedziałek zrezygnuje z funkcji wicepremiera i ministra gospodarki.
Audio
  • Janusz Piechociński (PSL): nie chcemy wymieniać ministrów
Janusz Piechociński został nowym prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego
Janusz Piechociński został nowym prezesem Polskiego Stronnictwa LudowegoFoto: PAP/EPA/Jacek Turczyk

Waldemar Pawlak kierował partią PSL w latach 1991-1997 oraz 2005-2012. Nowy prezes Janusz Piechociński na kongresie ludowców dostał 547 głosów, jego kontrkandydat Waldemar Pawlak - 530. Nowy prezes PSL po wyborze zaapelował do swoich kolegów o zachowanie jedności i wspólną pracę dla partii. Zwrócił się też do Waldemara Pawlaka, dziękując mu za kierowanie ugrupowaniem w ostatnich latach. Podkreślił zasługi byłego prezesa dla stronnictwa i podkreślił, że Waldemar Pawlak nie powinien odchodzić z rządu.

Jaka ostatecznie zapadnie decyzja, być może przekonamy się w poniedziałek. Janusz Piechociński zaczyna bowiem tego dnia rozmowy koalicyjne, postara się także spotkać z Waldemarem Pawlakiem.

IAR/agkm

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

Zobacz także

Zobacz także