Poseł Twojego Ruchu: Macierewicz mógł działać na rzecz obcego wywiadu
W czwartek poseł Twojego Ruchu złoży wniosek o powołanie w Sejmie zespołu parlamentarnego do zbadania działań Antoniego Macierewicza w związku z likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych.
2013-10-23, 13:31
Według posła Artura Dębskiego, wiceprzewodniczącego komisji do spraw służb specjalnych, podczas procesu weryfikacyjnego oficerów WSI Antoni Macierewicz popełnił przestępstwo. Poseł podkreślił, że nie chodzi o samo rozwiązanie WSI, ale o sposób przeprowadzenia tej operacji.
Według Artura Dębskiego Komisja Weryfikacyjna nie zakończyła swoich prac, bo końcem miało być sprawozdanie przed komisją do spraw służb i przed Sejmem, a to od 2008 roku nie nastąpiło. Poseł Twojego Ruchu uważa, że Antoni Macierewicz mógł działać na rzecz obcego wywiadu - świadomie lub nieświadomie.
Wyjaśnił, że zbadanie tej sprawy poprzez spotkania i rozmowy z różnymi ludźmi zajęło mu półtora roku, dlatego dopiero teraz występuje z inicjatywą powołania zespołu parlamentarnego. Jego zdaniem działalność Antoniego Macierewicza oraz jego mocodawców przyczyniła się do tego, że polski wywiad wojskowy został zdradzony przez państwo.
- W Moskwie, w "Akwarium' pan Macierewicz powinien mieć swój pomnik wystawiony przez Rosjan - uważa wiceprzewodniczący komisji do spraw służb specjalnych.
"Akwarium" to nazwa budynków, gdzie niegdyś mieściła się centrala wywiadu wojskowego ZSRR, a teraz - Federacji Rosyjskiej.
Zespół posła Dębskiego będzie jednym ze 130 zespołów parlamentarnych, które działają w Sejmie tej kadencji.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
REKLAMA
IAR, bk
REKLAMA