Wipler kontra policja. Będzie wniosek o uchylenie immunitetu?
Jak poinformował rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, na podstawie zebranych materiałów można mówić o "naruszeniu nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz o utrudnianiu czynności przez nich wykonywanych" przez posła Przemysława Wiplera.
2013-10-31, 14:13
Posłuchaj
Jak powiedział rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek, w środę, ok. godz. 4 nad ranem, policjanci zostali wezwani na ul. Mazowiecką w Warszawie, gdzie miało się bić kilka osób. Patrol nie natrafił na bójkę, zastał natomiast dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Gdy ich legitymowano, do policjantów podszedł inny mężczyzna. Zaczął im ubliżać, wygrażać, jednego z nich szarpał i kopał, uszkodził mu mundur. Policjanci obezwładnili napastnika używając siły i gazu pieprzowego. Został odwieziony do izby wytrzeźwień. Okazało się, że to poseł Przemysław Wipler.
x-news.pl, TVN24
Przemysław Wipler twierdzi, że został pobity przez policjantów, a gdy udało mu się wyciągnąć legitymację poselską, funkcjonariusze przestraszyli się sytuacji i przekazali go kolejnej ekipie policyjnej.
x-news.pl, TVN24
"Można myśleć o uchyleniu immunitetu"
- Wersja zdarzenia z posłem Przemysławem Wiplerem przedstawiona przez Komendę Stołeczną Policji nie budzi zastrzeżeń komendy głównej - powiedział rzecznik prasowy KGP insp. Mariusz Sokołowski. Jak dodał przebieg zdarzeń ustalono na podstawie zebranego materiału dowodowego, czyli zeznań świadków oraz nagrań z monitoringu.
Sokołowski podkreślił, że postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem prokuratury. - W tej chwili możemy mówić o naruszeniu nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz o utrudnianiu czynności przez nich wykonywanych - podał.
Policyjny raport ze zdarzenia Komenda Główna Policji przekazała marszałek Sejmu Ewie Kopacz. Sokołowski podkreślił, że w tym przypadku można rozważać uchylenie immunitetu. Dokument ma również otrzymać minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.
Odszedł z PiS, by budować własne stowarzyszenie
REKLAMA
Wipler powiedział na początku października, że jego Stowarzyszenie to kilka tysięcy młodych ludzi, 100 klubów republikańskich w całym kraju, a także dziesiątki ekspertów, którzy pracują nad programem dla Polski.
- Uważamy, że największe wyzwanie Polski i Polaków to sprawić, by 2,5 mln naszych rodaków, którzy wyjechali, wróciło do Polski, by Polacy przestali marzyć o wyjazdach, by mogli w Polsce zarabiać pieniądze, rozwijać swoje firmy, utrzymywać rodziny, przyjmować na świat dzieci - stwierdził polityk.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, PAP, kk
REKLAMA