more_horiz
Wiadomości

Donald Tusk: ocalić naszą cywilizację przed wrogami

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2014 06:53
Były premier przyznał, że sytuacja Europy nie jest już tak dobra, jak 10 czy 20 lat temu i że przed Wspólnotą stoi wiele wyzwań.
Audio
  • Donald Tusk o wyzwaniach UE: to, co jest absolutnie fundamentalne dla naszych relacji transatlantyckich i dla mnie osobiście to fakt, że wspólnota transatlantycka jest synonimem zachodniej cywilizacji. To jest dla mnie i dla nas wszystkich największe wyzwanie - ocalić naszą cywilizację, bo wiemy, że są pewne problemy i pewni wrogowie. (IAR)
Donald Tusk od poniedziałku obejmie stanowisko szefa Rady Europejskiej
Donald Tusk od poniedziałku obejmie stanowisko szefa Rady EuropejskiejFoto: www.premier.gov.pl

Donald Tusk w poniedziałek oficjalnie obejmie stanowisko szefa Rady Europejskiej. Wśród nich wymienił kryzys we wschodnim i południowym sąsiedztwie Europy oraz trwające negocjacje dotyczące unijno-amerykańskiej umowy o wolnym handlu.

Donald Tusk skompletował gabinet. Od poniedziałku rozpoczyna urzędowanie >>>

- To, co jest absolutnie fundamentalne dla naszych relacji transatlantyckich i dla mnie osobiście to fakt, że wspólnota transatlantycka jest synonimem zachodniej cywilizacji. To jest dla mnie i dla nas wszystkich największe wyzwanie - ocalić naszą cywilizację, bo wiemy, że są pewne problemy i pewni wrogowie - powiedział Donald Tusk. Dodał, że ma w sobie wystarczająco dużo energii i optymizmu, i głęboko wierzy w Europę - co jest dzisiaj chyba najważniejsze.

W poniedziałek były szef polskiego rządu przejmie obowiązki dotychczas sprawowane przez Hermana Van Rompuya. Belg stał na czele Rady Europejskiej od 2009 roku.

PAP, to

Zobacz także

Zobacz także