Andrzej Duda: liczę, że będziecie naszymi młodymi ambasadorami w USA
To dla nas niezwykle ważne, aby młodzi ludzie, którzy stanowią przyszłość Stanów Zjednoczonych, naszego wielkiego partnera, poznawali Polskę - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkaniu ze studentami z USA, którzy wzięli udział w "Stażu Prezydenckim 2017".
2017-06-02, 13:11
Prezydent dziękował w piątek partnerom akcji "Staż Prezydencki 2017" m.in. Ministerstwu Spraw Zagranicznych, Krajowemu Depozytowi Papierów Wartościowych i Narodowemu Bankowi Polskiemu, które - jak mówił - "przed młodymi ludźmi otwarły swoje podwoje i życzliwie ich przyjęły, pokazując jak wygląda Polska również od tej strony zarządczej".
- Przygotowaliśmy ten program stypendialny, jako takie spotkanie z historią i współczesnością, by młodzież widziała właśnie, jak wygląda współczesność wspomnianych instytucji i wielu innych elementów funkcjonowania naszego państwa, ale i widziała też miejsce związane z wielką Polską historią - podkreślił Andrzej Duda.
- Ogromnie mnie to cieszy, dlatego, że nie sposób zrozumieć dzisiejszej Polski, z wszystkimi także jej problemami, które są, z wszystkimi uwarunkowaniami, które istnieją, bez znajomości źródeł, bez znajomości także jej historii - ocenił prezydent.
źródło: TVP Info
REKLAMA
Wyraził radość, że młodzież z najlepszych amerykańskich uniwersytetów mogła ten staż w Polsce odbyć. - To dla nas niezwykle ważne, aby młodzi ludzie, którzy stanowią przyszłość Stanów Zjednoczonych - naszego wielkiego partnera - poznawali Polskę - wskazał prezydent.
Przekonywał, że Polsce zależy na budowaniu, jak najlepszych relacji ze Stanami Zjednoczonymi i - jak stwierdził - wizyta studentów z USA jest tego elementem.
- Liczę na to, że będziecie teraz takimi naszymi młodymi ambasadorami w USA i że z przyjemnością w przyszłości - mam nadzieję nie jeden raz - do Polski jeszcze wrócicie - powiedział prezydent do studentów.
fc
REKLAMA
REKLAMA