more_horiz
Wiadomości

Jan Parys: bez sprawnej gospodarki nie będzie środków na leczenie chorych

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 16:47
- Nie możemy zajmować się tylko leczeniem chorych. Trzeba myśleć też o gospodarce. Bez niej nie będzie pieniędzy na leczenie. Rządowy program wsparcia dla firm jest bardzo trafny. Zapewni polskiej gospodarce szanse w wyścigu, kiedy pandemia będzie opanowana - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były szef MON. 
Audio
  • Jan Parys o kryzysie gospodarczym i koronawirusie (Temat dnia)
Jan Parys
Jan ParysFoto: PR24

- 75 mld złotych trafi do mikro, małych i średnich firm, a pozostałe 25 mld trafi do większych podmiotów płacących podatki w Polsce - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że rząd przeznaczy w swoim programie 100 mld złotych na potrzeby utrzymania miejsc pracy oraz płynności firm i przedsiębiorców. To kolejna część tarczy antykryzysowej polskiego rządu.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Premier: chcemy chronić miejsca pracy, 100 mld zł trafi do firm

- Niektóre gospodarki wyjdą z tej epidemii słabsze. Cieszę się, że premier i rząd starają się zapewnić polskim przedsiębiorcom zdolność nie tylko przetrwania, ale także utrzymania produkcji czy uruchomienia jej, kiedy pandemia się zakończy - ocenił w Polskim Radiu 24 Jan Parys. 

firma 2.jpg
Rośnie liczba zgłoszeń o pomoc z tarczy antykryzysowej. Jest już ich blisko 400 tysięcy

"Program wsparcia jest bardzo trafny"

- To bardzo rozsądne. Nie możemy zajmować się tylko leczeniem chorych. Trzeba myśleć o gospodarce. Bez gospodarki nie będzie pieniędzy na leczenie. Program wsparcia dla firm jest bardzo trafny. Zapewni polskiej gospodarce szanse w wyścigu, kiedy pandemia będzie opanowana - dodał były szef MON. 

Odniósł się również do pomysłów redukcji wydatków na obronność w okresie epidemii. - Na pewno nie jest to czas, żeby redukować wydatki na obronność. Co więcej, trzeba pamiętać o tym, że niektórzy nasi sąsiedzi dalej mają dość agresywne pomysły i aspiracje, i wcale się nie rozbrajają - podkreślił.

Jego zdaniem Polska "musi prowadzić politykę, która zapewni jednocześnie sprawną służbę zdrowia i funkcjonowanie państwa". - Siły zbrojne są częścią tego państwa - zaznaczył gość PR24. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Jan Parys

Data emisji: 08.04.2020

Godzina emisji: 15.35

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także