more_horiz
Wiadomości

"Zlikwiduje dysproporcję i niesprawiedliwość". Radosław Fogiel o podziale woj. mazowieckiego

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 18:03
Zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że jego ugrupowanie zamierza zrealizować postulat dotyczący podziału województwa mazowieckiego. Polityk podkreślił, że pomysł ten znajduje się w programie PiS. Stwierdził, że nie poda terminu jego realizacji i dodał, że decyzję w tej sprawie podejmie kierownictwo Zjednoczonej Prawicy.
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

polska flaga warszawa 1200 free
Powraca pomysł podziału województwa mazowieckiego. PiS analizuje projekt

Radosław Fogiel mówi, że podział województwa mazowieckiego zlikwiduje pewną dysproporcję i niesprawiedliwość. Stwierdza, że obecnie - jak wynika ze statystyk - Mazowsze razem z Warszawą jest najbogatszym regionem Polski. Zauważa, że po wyodrębnieniu z niego stolicy, województwo spada na koniec rankingu zamożności.

Posłuchaj
00:28 10548141_1.mp3 Radosław Fogiel o podziale woj. mazowieckiego (IAR)

 

W ocenie Radosława Fogla podział umożliwi więc rozwój pozostałym częściom województwa mazowieckiego. Dodaje, że dzięki temu będą mogły one skorzystać z nowych narzędzi i dodatkowych środków, z których dziś korzystają biedniejsze regiony kraju.

W ubiegłym tygodniu "Dziennik Gazeta Prawna" napisał, że projekt ustawy w sprawie podziału województwa mazowieckiego ma w lipcu trafić do Sejmu. Według dziennika Warszawa razem z przylegającymi do niej powiatami miałaby zostać wydzielona z mazowieckiego i stworzyć nowe województwo. Pomysł krytycznie oceniają władze województwa oraz stolicy.

dn

Zobacz także

Zobacz także