more_horiz
Wiadomości

Nowe obostrzenia w powiatach czerwonych i żółtych. Będą dotyczyły kontaktów międzyludzkich

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 11:56
- Wkrótce można spodziewać się dodatkowych obostrzeń sanitarnych w najbardziej zagrożonych koronawirusem powiatach - zapowiedział rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Takie obostrzenia będą częścią nowej strategii, nad którą obecnie pracuje resort zdrowia.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Deliris/shutterstock

Wojciech Andrusiewicz powiedział, że nowe regulacje będą obowiązywały w powiatach znajdujących się w strefach czerwonej i żółtej.

Spotkania i kontakty międzyludzkie

- Minister zdrowia zaproponuje obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych i najprawdopodobniej te nowe obostrzenia w niedługim czasie się pojawią. Będą to obostrzenia dotyczące możliwości spotkań międzyludzkich, kontaktów – powiedział rzecznik.


Posłuchaj
00:24 Ministerstwo Zdrowia Nowe obostrzenia w powiatach czerwonych i żółtych.mp3 Ministerstwo Zdrowia: nowe obostrzenia w powiatach czerwonych i żółtych (IAR)

 

- Między innymi dyskutowana jest realizacja bieżącej strategii walki z koronawirusem. Trwają teraz dosyć gorące, bo z nich wychodzę, narady ze specjalistami, w jakim zakresie jeszcze bardziej wprowadzić zalecenia, które mogłyby nas chronić przed zakażeniami oraz pomóc lekarzom w obsłudze pacjentów – powiedział Andrusiewicz.

covid ulica ludzie koronawirus maseczka Warszawa shutterstock 1200.jpg
"Wzrost zakażeń wynika ze zwiększonych kontaktów międzyludzkich". Rzecznik MZ o epidemii

Dodał, że w najbliższym czasie liczba przypadków będzie dalej rosnąć. Zaapelował po raz kolejny o przestrzeganie zasad sanitarnych – noszenie maseczek, zachowanie dystansu i dezynfekcje.

- To, co przewiduje strategia walki z COVID-19 na jesień, to nie jest walka z powstrzymaniem koronawirusa przed naszymi granicami. My z tym koronawirusem będziemy się mierzyć na co dzień, dlatego strategia przewiduje punktowe reagowanie np. wprowadzanie obostrzeń w powiatach – wskazał Andrusiewicz.

Ministerialne konsultacje

Ministerialne konsultacje ze specjalistami, lekarzami i farmaceutami mają na celu ustalenie, jakie dodatkowe zalecenia mogą uchronić Polaków przed zakażeniami i pomóc służbie zdrowia z obsługą pacjentów.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby potwierdzono 1 587 nowych zakażeń koronawirusem. To największy dobowy przyrost od początku epidemii. Zmarły kolejne 23 osoby, które były zakażone patogenem, a 582 osoby wyzdrowiały po zakażeniu.

pg

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także