more_horiz
Wiadomości

Kutno: kilkudniowe niemowlę pozostawione w oknie życia

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 09:54
W oknie życia w Domu Parafialnym prowadzonym przez Siostry Pasjonistki św. Pawła Od Krzyża w Kutnie (Łódzkie) pozostawiono w poniedziałek niemowlę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło chłopczyka do kutnowskiego szpitala.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Liudmila Fadzeyeva/Shutterstock.com

- Chłopiec ma 6 dni. Nie mamy oddziału pediatrycznego, więc przyjęliśmy go na oddział noworodków. Stan jest stabilny, nic złego nie powinno się wydarzyć - powiedział na antenie Radia Łódź prezes kutnowskiego szpitala Artur Gur.


Posłuchaj
00:12 Dziecko w oknie życia w Kutnie IAR.mp3 Dziecko w oknie życia w Kutnie (IAR)

 

Nieoficjalnie wiadomo, że matka dziecka zostawiła przy nim list wyjaśniający jej decyzję.
Jedyne w Kutnie okno życia w Domu Parafialnym przy ul. Jana Pawła II istnieje od 13 lat i był to drugi przypadek pozostawienia w nim dziecka. Poprzedni miał miejsce w listopadzie 2019 roku; również był to chłopiec.

baby-1200.jpg
"To nie zdarza się często". W bydgoskim "oknie życia" ktoś zostawił dwulatka

Okno życia to specjalnie dostosowane miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia oraz bez ponoszenia konsekwencji karnych.

Pierwsze okno życia w Polsce zostało otwarte w Krakowie przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej w marcu 2006 roku. Znajduje się w działającym od 1978 r. Domu Samotnej Matki. W całym kraju jest obecnie kilkadziesiąt okien życia.

pg

Zobacz także

Zobacz także