more_horiz
Wiadomości

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Paweł Supernak

List od Jarosława Kaczyńskiego do uczestników trwającego w Piotrkowie Trybunalskim i online odczytał sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski. 

morawiecki 1200 pap (13).jpg
Premier: Polski Ład ma spowodować, że ludzie będą wracać do kraju

Lider rządzącego ugrupowania podziękował w liście klubowiczom "GP".

Zjazd "uświęcony przez zwyczaj sposób"

"Chciałbym z całego serca Państwu podziękować za wszystko, co do tej pory uczyniliście, i co czynicie na rzecz pomyślności naszej Ojczyzny, dla dobra polskiej sprawy. Pragnę wyrazić Państwu moją najgłębszą wdzięczność za to, że jesteście. Za to, że od tylu lat czuję bicie Państwa patriotycznych serc oraz wsparcie, którym zawsze hojnie mnie obdarowywaliście, zwłaszcza w chwilach dla mnie najtrudniejszych - tuż po Tragedii Smoleńskiej oraz w czasie naszej walki o godne upamiętnienie Poległych" - napisał Jarosław Kaczyński.

Czytaj także:

Prezes PiS podkreślił, że zjazd odbywa się "w uświęcony przez zwyczaj sposób, a nie w formule zdalnego komunikowania się". "Jak Bóg da, to nie będziemy przymuszeni w przyszłości do korzystania z tego rodzaju środków. I tego, czyli rejterady pandemii koronawirusa, pragnę Państwu życzyć" - dodał. Wicepremier Jarosław Kaczyński zaznaczył, że stopniowy powrót do normalności nie oznacza, że grono klubowiczów "Gazety Polskiej" spotyka się "w zwykłym czasie".

"Mogę liczyć jak na Zawiszę"

Jak dodał, "mamy do czynienia z czasem politycznie szczególnym". "Gorąco dziękuję Państwu za to, że Polska zawsze może na Was liczyć jak na Zawiszę, że bez względu na okoliczności jesteście gotowi stanąć w pierwszym szeregu do walki o najważniejsze dla Rzeczypospolitej sprawy, że ofiarnie, z pełnym oddaniem służycie - powtórzmy za księdzem Skargą - najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej. Bóg Państwu zapłać" - napisał polityk w liście do klubowiczów GP.

Błaszczak PAP 1200.jpg
"Jest skoncentrowany na stworzeniu sprawiedliwego systemu podatkowego". Błaszczak o Polskim Ładzie

Jarosław Kaczyński wskazał, że "chcemy by Polki i Polacy mogli cieszyć się na polskiej ziemi takim samym poziomem i jakością życia, jakie są udziałem obywateli państw Europy Zachodniej. Tak, chcemy, by Rzeczpospolita była tak silna i tak licząca się na arenie międzynarodowej, jak to tylko będzie możliwe".

W tym kontekście podkreślił, iż "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów. Podjęliśmy pewne kroki naprawcze. Po nich przyjdą kolejne. Mam nadzieję, że nadadzą one naszej pracy nowy, ogromny impuls, który przyspieszy budowę Polski naszych wspólnych marzeń".

Czytaj także:

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że rządzący potrzebują po raz kolejny wsparcia środowisk Klubów "Gazety Polskiej" i zaapelował do uczestników zjazdu wysiłek i zaangażowanie "bo tej wielkiej szansy Polska po prostu nie może przegapić".


dz, mbl

Zobacz także

Zobacz także