more_horiz
Wiadomości

Co dalej z Łukaszem Mejzą? Żaryn i Suski skomentowali doniesienia medialne

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 12:28
W środę Wirtualna Polska opublikowała tekst zarzucający, jakoby wiceminister sportu Łukasz Mejza miał nakłaniać chorych ludzi do stosowania niesprawdzonych i niebezpiecznych metod leczenia. Do tej sprawy odnieśli się politycy PiS. Stanisław Żaryn powiedział, że służby specjalne znają tę sprawę i wypełniają swoje obowiązki. Marek Suski zapewnił z kolei, że oświadczenia majątkowe Łukasza Mejzy są badane.
Łukasz Mejza
Łukasz MejzaFoto: youtube.com/SejmRP_PL

W wywiadzie dla Radia Wnet rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn został zapytany o wątpliwości związane z biznesową działalnością wiceministra sportu i o to, czy sprawą zajmują się służby.

- Znam doniesienia medialne, służby również je znają, wypełniają swoje obowiązki w sposób należyty i tyle mogę w tej sprawie powiedzieć - odparł rzecznik.

O sprawie Łukasza Mejzy mówił też w piątek w RMF FM wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS Marek Suski.

- Oświadczenia majątkowe Łukasza Mejzy są badane. Jeżeli ta kontrola nie wypadnie pozytywnie, to pewnie będzie dymisja- zapewnił polityk.

Artykuł WP o Łukaszu Mejzie

Wirtualna Polska napisała w środę, że wiceminister sportu Łukasz Mejza założył w przeszłości firmę medyczną, która miała się specjalizować w kosztownym leczeniu nowatorskimi metodami m.in. chorych na raka, Alzheimera, Parkinsona oraz innych ciężkich chorób.

Jak twierdzi portal, polityk miał osobiście przekonywać potencjalnych pacjentów, w tym dzieci, o skuteczności stosowanych przez firmę metod, które jednak tak w Polsce, jak i na całym świecie uznawane są za niesprawdzone i niebezpieczne.

Według WP interes Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

Oświadczenie wiceministra ws. artykułu WP

Łukasz Mejza w oświadczeniu zamieszczonym w środę w mediach społecznościowych zapowiedział, że treść artykułu w Wirtualnej Polsce będzie przedmiotem postępowań sądowych i że podjął kroki prawne, mające na celu ochronę jego dobrego imienia i reputacji. Według wiceministra sportu, publikacje na jego temat mają charakter ataku politycznego.

Łukasz Mejza oświadczył ponadto, że ani on, ani spółka Vinci NeoClinic sp. z o.o. nie wystawili "ani jednej faktury i nie zarobili złotówki na działalności opisanej w artykule" opublikowanym przez WP. 

"Spółka nigdy nie zamierzała prowadzić i nie prowadziła działalności medycznej. Przedmiotem jej działalności miało być prowadzenie biura turystyki medycznej. Autorzy materiału mogli z łatwością potwierdzić tę informację w publicznych rejestrach zawierających dane spółki" - napisał Mejza.

Działalność polityczna Łukasza Mejzy

Łukasz Mejza zasiada w Sejmie od marca tego roku, kiedy to objął mandat po zmarłej posłance KP-PSL Jolancie Fedak. Na listach Polskiego Stronnictwa Ludowego znalazł się z rekomendacji Kukiz'15, z którym ludowcy zawiązali porozumienie przed wyborami. Po wejściu do Sejmu Mejza nie przystąpił do klubu Koalicji Polskiej-PSL i pozostał niezrzeszony. Wiceministrem sportu jest od października - objął funkcję z rekomendacji Partii Republikańskiej Adama Bielana.

bf


Zobacz także

Zobacz także