more_horiz
Wiadomości

Legendarny "król narkoprzemytników" w rękach policji. Meksykanie obawiają się odwetu karteli

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2022 03:20
- W dziewięciu stanach Meksyku, w tym wszystkich graniczących z USA, ogłoszono w środę alert ze względu na spodziewany odwet karteli narkotykowych po aresztowaniu w ubiegłym tygodniu w stanie Sinaloa najbardziej poszukiwanego przez Agencję Antynarkotykową DEA "capo" zbrodni zorganizowanej, Rafaela Caro Quintero.
Moment aresztowania króla narkoprzemytników
Moment aresztowania "króla narkoprzemytników"Foto: Agencja Forum

Quintero, zwany "królem narkoprzemytników", jest odpowiedzialny za niezliczone zbrodnie. Był ścigany od 1985 roku m.in. za zabójstwo czołowego agenta DEA, Enrique Camarena, znanego pod pseudonimem "Kiki".

Rząd meksykański, który ustanowił za jego ujęcie nagrodę w wysokości 20 milionów dolarów postawił w stan podwyższonej gotowości wojsko i Gwardię Narodową.

Ujęcie "El Duranguillo"

Aresztowanie ściganego Caro Quintero nastąpiło w krótkim czasie po ujęciu innego z głównych szefów gangów narkotykowych, Francisco Torresa Carranzy, pseudonim "El Duranguillo". Carranza, znany w świecie przestępczym ze szczególnego okrucieństwa w stosowanych przez niego metodach walki z konkurencją w handlu narkotykami, jest współodpowiedzialny za setki zabójstw dokonywanych głównie w rejonie przy granicy z amerykańskim stanem Arizona.

Sekretariat (Ministerstwo) Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Obywateli rządu meksykańskiego zapowiedział w środę skoncentrowanie znacznie zwiększonych sił do walki z kartelami narkotykowymi w rejonie wzdłuż granicy ze Stanami Zjednoczonymi – adresatem przemytu narkotyków z Meksyku.

Czytaj także:

koz

Zobacz także

Zobacz także