more_horiz
Wiadomości

Cyniczne słowa Putina do matek poległych żołnierzy. "Wszyscy kiedyś umrą"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2022 18:30
Prezydent Rosji Władimir Putin wykazał się cynizmem na spotkaniu z matkami rosyjskich żołnierzy poległych na wojnie przeciwko Ukrainie. Powiedział im m.in., że "wszyscy kiedyś umrą" - pisze w piątek portal RBK-Ukraina.
Cyniczne słowa prezydenta Rosji do matek poległych żołnierzy. Wszyscy kiedyś umrą
Cyniczne słowa prezydenta Rosji do matek poległych żołnierzy. "Wszyscy kiedyś umrą"Foto: PAP/AA/ABACA, Shutterstock/Gil Corzo

Putin podczas spotkania zwrócił m.in. uwagę, że w Rosji w wypadkach drogowych i z powodu alkoholu ginie po ok. 30 tys. ludzi - podkreśla RBK-Ukraina.

- Ważne jest to, że wszyscy jesteśmy śmiertelni, wszyscy jesteśmy pod przewodnictwem Boga i kiedyś wszyscy z tego świata odejdziemy. To jest nieuniknione. Pytanie, jak żyliśmy - kontynuował.

Dodał, że rosyjscy żołnierze, którzy walczyli przeciwko Ukrainie i polegli, "nie odeszli na marne", ich "życie miało znaczenie".

Jasnowidze w rosyjskiej telewizji

Rosja znalazła się poza marginesem cywilizacji - oceniają rosyjscy komentatorzy niezależni. Ostrzegają też, że Władimir Putin próbując ratować swoją pozycję rzuca wyzwanie całemu światu.

- Kremlowscy propagandyści wmawiają Rosjanom, że walczą z całym blokiem NATO. Do programów publicystycznych zapraszani się hochsztaplerzy, którzy udając jasnowidzów opowiadają o Rosji jako państwie - oazie ludzkości. Rosja weszła na drogę bezprawia tak, jak w okresie Związku Sowieckiego - tłumaczy wiceprzewodniczący stowarzyszenia Memoriał Nikita Pietrow. Rosyjski historyk podkreśla, że Kreml oprócz działań zbrojnych w Ukrainie uruchomił maszynę wewnętrznych, masowych represji.

Czytaj też:

Zobacz. Wiceszef MSZ Marcin Przydacz w "Sygnałach dnia" 

PAP/mn

Zobacz także

Zobacz także