more_horiz
Wiadomości

Przygotowania do szczytu w Brukseli. Premier Morawiecki rozmawiał z szefem Rady Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 11:59
Premier Mateusz Morawiecki odbył we wtorek wideokonferencję z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem, w ramach przygotowań do szczytu Rady, który odbędzie się w Brukseli w czwartek i piątek - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
Premier Morawiecki w trakcie spotkania z przewodniczącym Rady Europejskiej
Premier Morawiecki w trakcie spotkania z przewodniczącym Rady EuropejskiejFoto: twitter.com/PremierRP

We wpisie na Twitterze napisano, że wideokonferencja dotyczyła "przygotowań do nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej zaplanowanego w dniach 9-10 lutego 2023 r. w Brukseli".

Szczyt Rady Europejskiej odbędzie się tydzień po szczycie Ukraina-UE w Kijowie, w którym prócz prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego udział wzięli m.in. Charles Michel oraz przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Spotkanie w Kijowie poświęcone było przede wszystkim perspektywom dołączenia Ukrainy do Unii Europejskiej.

Jak informował w poniedziałek "Financial Times", unijni liderzy przygotowują się do przyjęcia ukraińskiego prezydenta w Brukseli - o zaproszeniu ze strony przewodniczącego Rady Europejskiej poinformował następnie jego rzecznik Barend Leyts.

Czytaj także: 

PAP/koz/kor

Zobacz także

Zobacz także