more_horiz
Wiadomości

Onet i Tusk uderzają w premiera Morawieckiego. Atak komentują politycy PiS

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 22:24
„Gość, który nie robił w życiu nic poza polityką i zgromadził gigantyczny majątek wyłącznie z pieniędzy publicznych, w większości w euro, płacąc za to interesami Polski, jest dzisiaj moralnym wzorem dla opozycji. Mdłości” – napisał we wtorek na platformie X Waldemar Buda (PiS), odnosząc się do wpisu Donalda Tuska, który po publikacji portalu Onet zaatakował szefa rządu Mateusza Morawieckiego.
Onet znów uderza w premiera Mateusza Morawieckiego
Onet znów uderza w premiera Mateusza MorawieckiegoFoto: gov.pl

We wtorek na platformie X (b. Twitter) Donald Tusk zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego: „Nie trzeba było, Mateuszu, ukrywać, tylko się chwalić. Sto milionów do przodu, gdy wokół wojna, pandemia i drożyzna, to jest naprawdę imponujące osiągnięcie. Na Nobla” – napisał lider PO.

Na ten wpis zareagował minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. „Gość, który nie robił w życiu nic poza polityką i zgromadził gigantyczny majątek wyłącznie z pieniędzy publicznych, w większości w euro, płacąc za to interesami Polski, jest dzisiaj moralnym wzorem dla opozycji. Mdłości” – czytamy.

Do sprawy odniósł się też premier Mateusz Morawiecki. „Herr Donald, zostawiłeś Polskę, by za duże pieniądze służyć niemieckim interesom w Brukseli. Ty dorobiłeś się na polityce, a ja zrezygnowałem z wysokiej pensji, żeby służyć Polsce. Nie graj cwaniaka i pokaż, ile euro zarobiłeś z Brukseli” – napisał następnie na X szef rządu.

Portal Onet we wtorek opublikował materiał, wedle którego „przez ręce rodziny Morawieckich w ostatnich latach przeszły nieruchomości warte prawie 120 mln zł”.

Czytaj na tvp.info: Na wiecu Tuska pytaliśmy o program KO. Zaskakujące odpowiedzi [WIDEO]

pp

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także