more_horiz
Wiadomości

MŚ w siatkówce: gospodarze ustawiają przepisy "pod siebie"? "Burzą koncepcję Heynena"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 11:57
Do siatkarskich mistrzostw świata pozostało kilka dni, a organizatorzy wciąż "mieszają" w zasadach rozgrywek jakie będą obowiązywały na mundialu.  Poinformowano, że w protokole meczowym ma być zgłoszonych 12 zamiast 14 zawodników, co burzy koncepcję trenera Polaków Vitala Heynena. 
Audio
  • Tomasz Wójtowicz w rozmowie z Cezarym Gurjewem o przygotowaniach do MŚ (PR1/Kronika Sportowa)
  • Michał Gogol o przygotowaniach do MŚ - część 2, (IAR)
  • Michał Gogol o przygotowaniach do MŚ - część 1. (IAR)
Polscy siatkarze
Polscy siatkarzeFoto: Shutterstock

Trener Heynen nie wskazał pierwszej szóstki, która miałaby grać pierwsze skrzypce na mistrzostwach świata. Taki jest pomysł selekcjonera na kadrę, Heynen woli mieć szerszy wachlarz zawodników i ma go i potrafi z tego skorzystać, co potwierdził już niejednokrotnie. Siłą naszej drużyny jest  mocna czternastka. Każdy z niej może wejść na boisko w dowolnym momencie, wnosząc coś do drużyny. Nowy przepis, który zaproponowali organizatorzy mistrzostw burzy koncepcję naszego selekcjonera.    

Czytaj więcej
polska brazylia siatkówka 1200 F
Polskie Radio z prawami do transmisji MŚ w siatkówce mężczyzn 2018

- Trener pokazał, że potrafi skorzystać ze wszystkich, których ma w czternastce, więc odsyłanie dwóch graczy będzie mu nie po drodze - powiedział Michał Kubiak, kapitan biało-czerwonych w rozmowie z Jerzym Mielewskim na kanale "Prawda Siatkówki" na YouTube.

Mistrzostwa rozgrywane będą we Włoszech i w Bułgarii i to organizatorzy mistrzostw rozdają karty jeżeli chodzi o regulamin. Kubiak zauważył, że Bułgarzy zmagają się w tej chwili z plagą kontuzji, a Włosi nigdy nie mieli szerokiej ławki. - Dla nich im mniej zawodników może być w protokole meczowym, tym większa szansa na końcowy sukces w turnieju -  stwierdził nasz kapitan i dodał, że większość trenerów reprezentacji, które wezmą udział w mistrzostwach, wspólnie postara się o to, by nowy przepis nie wszedł w życie. 

Polska swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata rozegra 12 września. Jej rywalem będzie reprezentacja Kuby. Później biało-czerwoni zmierzą się także z Portoryko, Finlandią, Iranem i Bułgarią. Mundial startuje 9 września.

ah, PolskieRadio24.pl 

Zobacz także

Zobacz także