more_horiz
Wiadomości

Robert Kubica o powrocie: dopóki nie było oficjalnego komunikatu, nie można było być pewnym

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 21:53
- Gdyby uściśnięcie dłoni decydowało o jeździe, to jeździłbym w tym roku. 12 miesięcy temu to się inaczej skończyło, dlatego dopóki nie było oficjalnego komunikatu, nie można było być pewnym - powiedział Robert Kubica w wywiadzie dla Eleven Sports tuż po ogłoszeniu przez zespół Williamsa, że Polak w kolejnym sezonie będzie kierowcą ekipy z Grove. 
Robert Kubica w wywiadach często mówi, że jego krew ma domieszkę benzyny
Robert Kubica w wywiadach często mówi, że jego krew ma domieszkę benzyny Foto: screen/RobertKubica/Facebook

To, że Kubica w przyszłym roku będzie startował w wyścigach F1 w barwach Williamsa, potwierdzono na czwartkowej konferencji prasowej w Abu Zabi. 

Poprzednio w wyścigu F1 Kubica brał udział w 2010 roku. Na początku 2011 uległ wypadkowi podczas rajdu Ronde di Andora i doznał poważnych obrażeń (doznał licznych złamań prawej ręki oraz prawej nogi). Mało kto wierzył, że Polak może wrócić do ścigania. 

Polak wróci do rywalizacji w królowej motosportu, gdzie startował już w latach 2006-2010. Występował wówczas w barwach BMW Sauber oraz Renault. Do tej pory 34-latek wygrał jeden wyścig, a w jedenastu innych stawał na podium.

ah

Zobacz więcej na temat: Moto sport Robert Kubica SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Kubica zadziwił świat. Spektakularny powrót Polaka do F1 - "Nawet w Hollywood nie powstałby taki scenariusz"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 20:08
"Niesamowita, niewiarygodna wręcz historia i doskonały przykład, że warto być wytrwałym i cierpliwie dążyć do celu"; "To Twój powrót na szczyt. Jedziemy dalej!" - dla wielu ludzi na świecie powrót Roberta Kubicy osiem lat po wypadku podczas rajdu samochodowego w Ligurii jest jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych czwartku.
rozwiń zwiń