Serie A: Krzysztof Piątek stawia kolejne pieczątki: chłopak pracuje jak na poczcie

2019-02-11, 10:43

Serie A: Krzysztof Piątek stawia kolejne pieczątki: chłopak  pracuje jak na poczcie

Włoskie media nie szczędzą komplementów Krzysztofowi Piątkowi, który w kolejnym meczu w barwach AC Milan wpisał się na listę strzelców.

23 stycznia 2019 roku, po trwającym kilka tygodni transferowym serialu, Krzysztof Piątek podpisał kontrakt z AC Milan. Polak na San Siro pozostanie do 2023 roku. Jaką drogę przeszedł, by trafić do jednego z najpotężniejszych klubów Europy? Jak mu się wiedzie w nowym miejscu pracy? Zapraszamy do specjalnego serwisu poświęconego polskiemu piłkarzowi.

Krzysztof Piątek w AC Milan - serwis specjalny

AC Milan wygrał u siebie z Cagliari 3:0 w 23. kolejce włoskiej ekstraklasy i wrócił na czwarte miejsce w tabeli. Piątek trafił do siatki rywali w 62. minucie lekkim strzałem, wykorzystując dość bierną postawę słabo spisującej się tego dnia defensywy Cagliari. Trzy minuty później "El Pistolero" zszedł z boiska, a wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Polski napastnik wcześniej też miał swoje szanse. Np. w 25. minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, a na początku drugiej połowy strzelił mocno z dystansu, ale nad poprzeczką. Polski piłkarz ma już 15 goli we włoskiej lidze.

- Dla niego, to jak praca na poczcie. Imponuje regularnością, ma swoją pieczątkę, którą są gole - napisał o Krzysztofie Piątku "Tuttomercatoweb" oceniając polskiego napastnika na "7".

Włoskie media po niedzielnym spotkaniu Milanu z Cagliari podkreślają, że Piątek "zawsze sprawia zagrożenie, i gra dla drużyny - Polak stwarza przestrzeń dla kolegów z zespołu. Cały czas jest głodny goli".

Dziennikarze "La Gazzetta dello Sport" docenili też świętną współpracę dwóch styczniowych nabytków Milanu. Ich zdaniem Piątek bardzo dobrze rozumie się z Lucasem Paquetą: obaj zawodnicy bez problemu znajdują się na boisku i doskonale odczytują swoje intencje.