Willingen Five: rusza maraton skoków narciarskich. Ostatni sprawdzian przed MŚ w Seefeld
Konkursem drużynowym rozpocznie się w piątek trzydniowa rywalizacja w Willingen w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Jeszcze tego samego dnia zawodników czekają kwalifikacje do indywidualnych zmagań w sobotę i niedzielę.
2019-02-15, 11:58
W sezonie 2018/2019 skoczkowie rywalizują w 40. edycji Pucharu Świata. Portal PolskieRadio24.pl z tej okazji przygotował specjalny serwis, w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje związane z wydarzeniami na skoczniach.
Powiązany Artykuł
PŚ W SKOKACH NARCIARSKICH 2018/2019
"Drużynówka" w programie zmagań w Willingen znalazła się wyjątkowo. Została przeniesiona z grudnia, kiedy z powodu pogody odwołano zawody w Titisee-Neustadt. Zaplanowano ją na godzinę 15.45, a o 18.15 mają rozpocząć się kwalifikacje.
Polacy w "drużynówce"
Trener Stefan Horngacher do Niemiec zabrał Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Jakuba Wolnego, Macieja Kota i Stefana Hulę. Wciąż nie wiadomo, jaką czwórkę austriacki szkoleniowiec wystawi w konkursie.
W tym sezonie trzykrotnie wcześniej rywalizowano drużynowo. Polacy wygrali na inaugurację w Wiśle, w Zakopanem zajęli trzecie miejsce, a w poprzedni weekend w Lahti czwarte. Jednak dzięki dobrym wynikom indywidualnym biało-czerwoni zdecydowanie przewodzą w Pucharze Narodów.
Formuła "Willingen Five"
Późniejsze kwalifikacje będą bardziej istotne niż zwykle. Po pierwsze zadecydują o udziale w dwóch konkursach, a po drugie wyniki z nich będą brane do klasyfikacji "Willingen Five". Ten, kto zgromadzi najwyższą notę łączną w obu konkursach indywidualnych oraz kwalifikacjach otrzyma premię w wysokości 25 tys. euro. Przed rokiem zgarnął ją Stoch.
W piątek o godzinie 13:30 rozpocznie się sesja treningowa. Na 15.45 zaplanowano pierwszą serię konkursu drużynowego.
(mb)
REKLAMA
REKLAMA