Letnia Uniwersjada: kolejny medal biało-czerwonych. Wojciech Kolańczyk trzeci w szpadzie
Wojciech Kolańczyk drugim polskim medalistą 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Polski szpadzista zdobył brąz w turnieju indywidualnym.
2019-07-05, 22:01
Posłuchaj
- Wojciech Kolańczyk drugim polskim medalistą Uniwersjady
- Polak losy swoich pojedynków rozstrzygał w końcówkach
- Brązowy medal to kolejny w ostatnich miesiącach sukces polskiego szermierza
– Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się zdobyć medal, szczególnie, że jestem po raz pierwszy na Uniwersjadzie – powiedział Polak,
To był udany turniej w wykonaniu zawodnika AZS Wratislavia Wrocław. Losy decydujących walk student WSH Wrocław rozstrzygał w samych końcówkach. W 1/8 finału Polak pokonał Francuza Luidgi Mideltona zaledwie jednym punktem 15:14.
W ćwierćfinale okazał się lepszy od reprezentanta gospodarzy Valerio Cuomo 15:12 i tym samym mógł być już pewny medalu. – Moje walki dzisiaj był bardzo zacięte, mierzyłem się z agresywnymi zawodnikami i musiałem dostosować się do moich przeciwników, ale udało mi się wygrać te pojedynki – dodał.
REKLAMA
W półfinale Polak uległ Czechowi Martinowi Rubesowi 13:15 i zdobył tym samym brązowy medal. Mimo dobrego początku Kolańczyka w środkowej części pojedynku inicjatywa należała do jego przeciwnika.
– Dzisiaj Czech okazał się lepszy. Niestety popełniłem kilka błędów, które przeciwnik wykorzystał – mówił Kolańczyk.
Brązowy medal Uniwersjady w Neapolu to kolejny międzynarodowy sukces reprezentanta Polski. Przed miesiącem Kolańczyk został wicemistrzem Europy do lat 23, pokonując między innymi Francuza Mideltona i Czecha Rubesa.
pm
REKLAMA
REKLAMA