PŚ siatkarzy. Polacy pokonali Kanadę po zaciętej walce w przedostatnim meczu w Hiroszimie

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 07:00
W swoim przedostatnim meczu w siatkarskim Pucharze Świata podopieczni Vitala Heynena wygrali z Kanadą 3:0 (25:23, 26:24, 25:20). Ostatnim rywalem biało-czerwonych będzie Iran.
Wilfredo Leon podczas meczu siatkarskiego Pucharu Świata
Wilfredo Leon podczas meczu siatkarskiego Pucharu ŚwiataFoto: print screen/worldcup.2019.fivb.com
  • W Pucharze Świata podopieczni Vitala Heynena zanotowali do tej pory dwie porażki: w meczach z USA oraz z Brazylią
  • Brazylijczycy są jedyną niepokonaną drużyną w rozgrywkach tegorocznego PŚ
  • Polacy z dorobkiem 9 zwycięstw i 2 porażek wciąż są na drugim miejscu w tabeli. We wtorek na zakończenie turnieju w Japonii, biało-czerwoni zagrają z Iranem - początek o godz. 5.30 czasu polskiego

>>> PUCHAR ŚWIATA SIATKARZY - TERMINARZ

>>> TABELA PŚ

Pierwsza partia wydawało się, że będzie pod dyktando biało-czerwonych, którzy po asie serwisowym Macieja Muzaja prowadzili już 5:2. Jeszcze po drugiej przerwie technicznej podopieczni trenera Vitala Heynena byli na prowadzeniu. Skutecznie na lewym skrzydle atakował Wilfredo Leon. Jednak później Polacy wyraźnie nie byli w stanie poradzić sobie z dobrze kontrującą Kanadą, która zdobyła cztery punkty z rzędu i po raz pierwszy w meczu objęła prowadzenie. Mistrzowie świata zdołali odrobić straty i po udanym bloku Aleksandra Śliwki mieli pierwszą piłkę setową. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem biało-czerwonych po zepsutej zagrywce Barnesa.

Drugiego seta lepiej zaczęli Kanadyjczycy, którzy odskoczyli Polakom na kilka punktów. Mecz w Hiroszimie toczył się punkt za punkt, a nerwowo zrobiło się pod koniec partii. Dopiero po kontrze Artura Szalpuka był remis 22:22, a autowym ataku Marshalla Polacy wyszli na prowadzenie. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali brązowi medaliści tegorocznych mistrzostw Europy, kończąc seta udanym potrójnym blokiem.

W trzeciej partii Polacy systematycznie zwiększali przewagę, ale w końcówce seta ponownie zrobiło się nerwowo i był remis po 19. Tym razem skutecznością wykazali się Artur Szalpuk i Karol Kłos. Przy stanie 23:20 Kanadyjczycy trafili w siatkę, dając biało-czerwonym pierwszą piłkę meczową. Mecz zakończył blokiem Szalpuk.

Polska - Kanada 3:0 (25:23, 26:24, 25:20)

Polska: Leon, Śliwka, Kłos, Kochanowski, Muzaj, Komenda, Zatorski (L) oraz Wojtaszek (L), Szalpuk, Drzyzga, Kubiak, Kaczmarek

Kanada: Marshall, Barnes, Vernon – Evans, Epp, Szwarc, Demyanenko, Derocco (L) oraz Hoag, Keturakis

3. SET

24:20 - Przerwa na żądanie trenera Kanady.

3. SET

22:20 - Demyanenko atakuje i jeszcze Kanadyjczycy walczą.

3. SET

21:19 - Artur Szalpuk z lewego skrzydła!

06:52

3. SET

20:19 - Błąd Kanady i mamy dwudziesty punkt.

06:51

3. SET

19:19 - Demyanenko i robi się nerwowo...

06:50

3. SET

19:17 - Muzaj w blok, ale piłka wychodzi na aut.

06:49

3. SET

18:15 - Kanadyjczycy w aut. Mamy osiemnasty punkt.

06:48

3. SET

17:14 - Kłos z krótkiej.

06:47

3. SET

16:14 - Zbliżamy się do końca trzeciego seta.

06:47

Tak Polacy kończyli drugą partię.

06:46

3. SET

16:13 - Sprytna zagrywka Szalpuka. Druga przerwa techniczna.

06:45

3. SET

15:12 - Karol Kłos wyczekał do końca!

06:44

3. SET

13:11 - Szalpuk wygrywa pojedynek jeden na jeden.

06:43

3. SET

12:11 - Kochanowski atakuje ze środka i Derocco bez szans w obronie.

06:43

3. SET

11:11 - Vernon potężnie i remis w tej partii.

3. SET

9:7 - Muzaj i odskakujemy ponownie na dwa punkty.

06:38

3. SET

8:5 - Polski blok zatrzymuje Kanadyjczyków. Trzy punkty przewagi. Pierwsza przerwa techniczna w tej partii.

06:37

3. SET

7:5 - Śliwka w blok rywali, ale piłka ląduje na aucie.

06:36

3. SET

6:4 - Maciej Muzaj w boisko. Utrzymujemy dwa punkty przewagi.

06:35

3. SET

5:4 - Rywale wykorzystują błędy Polaków.

2. SET

26:24 - Mamy to! Polacy prowadzą już 2:0.

2. SET

21:22 - Czujnie przy siatce biało-czerwoni.

2. SET

17:20 - Demyanenko zdobywa asa. Vital Heynen prosi o czas.

06:19

2. SET

17:18 - Skuteczny blok biało-czerwonych.

06:17

2. SET

15:17 - Kanadyjczycy wykorzystują sytuację i dwa punkty przewagi.

06:16

2. SET

15:16 - Vernon daje prowadzenie. Druga przerwa techniczna.

06:15

2. SET

14:15 - Szwarc i mamy teraz walkę punkt za punkt. Ciężki mecz biało-czerwonych.

06:14

2. SET

14:14 - Karol Kłos z krótkiej piłki.

06:14

2. SET

13:14 - Śliwka nie przyjął zagrywki. Kanada na prowadzeniu.

06:12

2. SET

13:12 - Śliwka i wychodzimy na prowadzenie! Trener Kanady prosi o czas.

2. SET

10:12 - Wilfredo Leon po dużym skosie, ale nie trafił w boisko.

06:09

2. SET

10:10 - Polacy wykorzystują szansę. Muzaj daje nam dziesiąty punkt.

06:08

2. SET

8:9 - Muzaj tym razem wykorzystał szansę i ósmy punkt dla biało-czerwonych.

06:07

2. SET

7:9 - Muzaj zatrzymany.

06:06

2. SET

7:8 - Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie.

2. SET

4:6 - Kontra Kanadyjczyków i Marshall obija polski blok.

06:03

2. SET

4:5 - Muzaj po skosie. Biało-czerwoni muszą odrabiać straty.

06:02

2. SET

3:5 - Blok Kanadyjczyków i mają dwupunktowe prowadzenie.

06:02

2. SET

3:4 - Sprytne zagranie rywali i Kanada ponownie na prowadzeniu.

06:01

2. SET

2:2 - Muzaj skutecznie w ataku i mamy remis.

05:57

To była ciężka przeprawa mistrzów świata, ale po bardzo wyrównanym pierwszym secie Polacy wygrywają z Kanadą 25:23.

05:55

1. SET

25:23 - Mamy to! Polska prowadzi w całym meczu 1:0.

05:54

1. SET

24:22 - Czas dla trenera Kanady.

05:53

1. SET

24:22 - Piłka setowa dla podopiecznych Vitala Heynena.

05:53

1. SET

23:22 - Vernon w siatkę.

05:52

1. SET

22:22 - Punkt za punkt. Bardzo wyrównana walka w tej partii.

05:52

1. SET

22:21 - Błąd rywali i mamy kolejny punkt.

05:51

1. SET

21:20 - Coraz bliżej końca pierwszej partii.

05:50

1. SET

19:19 - Leon i dziewiętnasty punkt dla biało-czerwonych.

05:48

1. SET

18:19 - As serwisowy Kanadyjczyków. Vital Heynen prosi o czas.

05:48

1. SET

18:18 - Marshall i ponownie remis.

05:47

1. SET

18:17 - Punkt dla Kanady.

W wirtualnej tabeli PŚ Amerykanie przeskoczyli Polaków.

05:46

1. SET

18:15 - Kolejny punkt mistrzów świata zdobyty blokiem.

05:46

1. SET

17:15 - Polacy z dwoma punktami przewagi.

05:44

1. SET

16:15 - Druga przerwa techniczna w tej partii.

05:44

1. SET

15:15 - Ładna wymiana obu ekip i punkt dla Kanady. Mamy remis.

1. SET

14:12 - Śliwka zdobywa punkt. Utrzymujemy dwupunktowe prowadzenie.

05:41

1. SET

13:11 - Demyanenko psuje zagrywkę.

05:40

1. SET

12:10 - Polacy budują przewagę. Karol Kłos punktuje.

05:39

1. SET

10:9 - Błąd Kanadyjczyków i dziesiąty punkt dla Polski.

05:38

1. SET

9:8 - Aleksander Śliwka dobra akcja i znów jesteśmy na prowadzeniu.

6:3 - Dobrze biało-czerwoni pod siatką.

We wcześniejszym meczu Stany Zjednoczone pokonały Rosję 3:0.

05.23

Czas na hymny narodowe. Na początek Kanada!

05:20

05.20

Dzień dobry! Przed nami przedostatni mecz podopiecznych trenera Vitala Heynena w ramach Pucharu Świata. Na drodze biało-czerwonych zespół Kanady.

(mb)/PolskieRadio24.pl/pzps.pl

Zobacz więcej na temat: Siatkówka SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Reprezentacja polskich siatkarzy nie miała chwili wytchnienia. Po zdobyciu brązowego medalu podczas siatkarskich mistrzostw Europy biało-czerwoni zagrali w Japonii w Pucharze Świata. Podopieczni Vitala Heynena zajęli drugie miejsce. Triumfowała Brazylia, która zapewniła sobie tytuł na kolejkę przed końcem zawodów.

Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała w Hiroszimie z Brazylią 2:3 (25:19, 23:25, 19:25, 25:16, 11:15) w Pucharze Świata. Po dziewięciu kolejkach turnieju w Japonii "Canarinhos" nie przegrali żadnego meczu.