NBA. 60 punktów Hardena w wygranym meczu Houston Rockets. "To nic takiego"

2019-12-01, 10:55

James Harden . Foto: twitter.com/HoustonRockets screen

Koszykarze Houston Rockets wygrali z Atlanta Hawks 158:111 w spotkaniu ligi NBA rozegranym w nocy z soboty na niedzielę. Wspaniałym wynikiem popisał się James Harden, który zdobył 60 punktów dla zwycięskiej ekipy. Rozgrywający trafił 16 na 24 rzuty z gry, osiem razy za trzy, ponadto miał trzy przechwyty i osiem asyst.

• Czwartą kwartę zobaczył już ławki rezerwowych, ponieważ przy pięćdziesięciu punktach różnicy trener Mike D’Antoni dał mu odpocząć
  • Rekordowym wynikiem w NBA pozostaje wyczyn Wilta Chamberlaina, który w 1962 rzucił 100 punktów w jednym meczu
  • W innych spotkaniach Sacramento Kings pokonali po dogrywce Denver Nuggets 100:97, Philadelphia 76ers wygrali z Indiana Pacers 119:116, a Milwaukee Bucks zwyciężyli Charlotte Hornets 137:96
  • Bucks z bilansem 17 zwycięstw i trzech porażek prowadzą na wschodzie, Los Angeles Lakers liderują na zachodzie z taką samą liczbą zwycięstw i jedną porażką mniej

"To nic takiego"

Tylko dwaj zawodnicy w historii dokonywali tego częściej - Kobe Bryant sześć razy i Wilt Chamberlain - 32.

W Kielcach trwa Ogólnopolski Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych

Trener Houston Mike D'Antoni widząc, jak jego drużyna radzi sobie na parkiecie, postanowił zmienić skład i oszczędzić liderów. Dlatego ściągnął z boiska Także Hardena. Gdy później dziennikarze pytali go o jego wyczyn, odparł: "To nic takiego".

- To było jak wszystko co robi - po prostu niesamowite - ocenił szkoleniowiec.

I faktycznie jego sobotnie statystyki są imponujące. 30-letni gracz trafił 16 na 24 rzuty z pola, w tym osiem na 14 za trzy punkty i 20 na 23 rzuty wolne. Miał też osiem asyst i trzy zbiórki.

- Wydaje mi się, że jego wyniki nie zostały nawet zauważone. James rzucił 60 punktów i nie grał w czwartej kwarcie. Wymień innego koszykarza, który czegoś takiego dokonał - powiedział Austin Rivers.

Antetokounmpo znów błyszczy

W drużynie z Atlanty najskuteczniejszy był Trae Young - 37 punktów. To już dziesiąta porażka Hawks w tym sezonie i trzynaste zwycięstwo "Rakiet".

W innym sobotnim spotkaniu Milwaukee Bucks pokonali Charlotte Hornets 137:96. Zwycięstwo dała im przede wszystkim zespołowa gra. Aż dziewięciu zawodników zdobyło dziesięć lub więcej punktów. Liderem po raz kolejny był MVP zeszłego sezonu Giannis Antetokounmpo. Grek w 20 minut rzucił 26 punktów i miał dziewięć zbiórek. To dobry występ, ale przerwał swoją serię osiemnastu double-double.

- Nie jest to dla mnie najważniejsze, bo nigdy nie grałem dla statystyk. Chcę wygrywać i to jest istotne - skomentował 24-letni Grek.

I faktycznie jego drużyna radzi sobie w tym sezonie znakomicie. W sobotę odniosła jedenaste zwycięstwo z rzędu, a taką serię zespół z Milwaukee po raz ostatni zanotował w 1985 roku. Ich bilans to 17-3.

W ekipie Charlotte Hornets najskuteczniejszy był Graham Devonte - 24 punkty.

Wyniki sobotnich meczów koszykarskiej ligi NBA:

Sacramento Kings - Denver Nuggets 100:97 (po dogr.)

2. Utah 12 7 .632
3. Minnesota 10 8 .556