Puchar Polski. Dwie szybkie bramki ustawiły mecz w Łęcznej. Legia Warszawa lepsza od Górnika

2019-12-03, 22:50

Bramkarz Górnika Łęcznej Adrian Kostrzewski (tył) i piłkarz Legii Warszawa Paweł Wszołek (przód) podczas meczu 1/8 finału Puchar Polski. Foto: PAP/Wojtek Jargiło

Legia Warszawa awansowała do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski. We wtorkowym spotkaniu 1/8 finału Legia pokonała na wyjeździe Górnik Łęczna 2:0 (1:0). Pierwszą bramkę dla klubu z Warszawy w 40 minucie zdobył Gruzin Walerian Gwilia. Wynik w 49 minucie ustalił Gwinejczyk José Kanté.

Obrońca Górnika Paweł Baranowski przyznał, że taktyka na ten mecz zawiodła (IAR)
+
  • W drugim wtorkowym meczu awans do ćwierćfinału wywalczył Piast Gliwice, który pokonał na wyjeździe drugi zespół Legii Warszawa 2:0 (1:0)
  • Tytułu broni Lechia Gdańsk
  • Finał PP zaplanowano na 2 maja na PGE Narodowym

Pierwszego gola w Łęcznej zdobył w 40. minucie Walerian Gwilia. Gruzin wcześniej zmarnował kilka dogodnych sytuacji, a i w tej bramkowej się nie popisał - najpierw z bliska, nie mając przed sobą już żadnego rywala, posłał piłkę w słupek, a dopiero dobitka okazała się skuteczna.

Wynik ustalił Gwinejczyk Jose Kante, który w 49. minucie barkiem przyjął sobie piłkę po długim podaniu ze środka boiska, po czym jednym kontaktem minął bramkarza i bez problemu trafił do pustej bramki.

Murawa to nie jedyna wpadka. PGE Narodowy miał ich więcej [ANALIZA]

W Ząbkach młodzi legioniści byli wyraźnie słabsi od Piasta, ale sporo nadrabiali wolą walki. Dlatego przez długi czas utrzymywało się tylko skromne prowadzenie gości 1:0 po trafieniu Hiszpana Gerarda Badii w 14. minucie.

W 63. urodzony w Katalonii piłkarz mógł podwyższyć na 2:0, ale jego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Cezary Miszta. W 85. Badia miał jednak okazję do powtórki i tym razem uderzył precyzyjniej, nie dając Miszcie żadnych szans.

W środę swoje spotkanie rozegra m.in. broniąca trofeum Lechia Gdańsk. Jej rywalem będzie KGHM Zagłębie Lubin. Ponadto tego dnia Stal Stalowa Wola podejmie Lecha Poznań, a GKS Tychy zmierzy się u siebie z ŁKS Łódź.

Ta runda Pucharu Polski zakończy się w czwartek. Ćwierćfinały zaplanowano na marzec 2020. Finał tradycyjnie ma odbyć się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.