Sarri i piłkarze solidarni w walce z koronawirusem. Obniżka płac na wagę 90 milionów euro
Juventus osiągnął porozumienie ze swoimi piłkarzami oraz trenerem Maurizio Sarrim w sprawie obniżki płac, która pozwoli zaoszczędzić mistrzom Włoch 90 milionów euro - ogłosił klub. Bramkarzem turyńskiego zespołu jest Wojciech Szczęsny.
2020-03-28, 23:26
- Sarri i zawodnicy zgodzili się na czteromiesięczną obniżkę płac
- Do porozumienia doszło w czasie, gdy wiele klubów w Europie musi obniżać pobory swoich pracowników z powodu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa
Rozgrywki piłkarskie w Europie są wstrzymane (w Serie A już od 9 marca) i nie wiadomo, kiedy będzie można wrócić na boiska.
"Ekonomiczne i finansowe skutki osiągniętego porozumienia pozwolą zaoszczędzić około 90 milionów euro w roku budżetowym 2019/20" - ogłosił Juventus w sobotnim oświadczeniu.
"Uzgodnienie przewiduje redukcję wynagrodzenia o kwotę równą miesięcznym płacom w marcu, kwietniu, maju i czerwcu 2020 roku" - dodano.
Powiązany Artykuł

Serie A: Paulo Dybala wraca do zdrowia. "Kilka dni temu nie mogłem złapać tchu"
Poszczególne umowy z Sarrim i zawodnikami zostaną sfinalizowane w nadchodzących tygodniach.
Podkreślono też, że jeżeli rozgrywki zostaną wznowione, to umowy będą renegocjowane.
W ostatnich tygodniach informowano o wykryciu koronawirusa u trzech piłkarzy Juventusu - są nimi Daniele Rugani, Paulo Dybala i Blaise Matuidi.
26-latek był trzecim piłkarzem "Starej Damy", u którego wykryto koronawirusa. Zakażeni są także obrońca Daniele Rugani, którego przypadek był pierwszym w całej Serie A, oraz francuski pomocnik Blaise Matuidi.
kp
REKLAMA
REKLAMA