X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

FIS: do końca maja przedstawione zostaną kalendarze sezonu zimowego

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 16:55
Do końca maja powinny być znane kalendarze imprez dyscyplin zimowych w sezonie 2020/2021, a każdy będzie miał wersję rezerwową - poinformowała sekretarz generalna Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Sarah Lewis. W poprzednim z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 anulowano 38 zawodów.
FIS
FISFoto: Shutterstock.com/FashionStock.com
  • FIS pracuje obecnie nad kalendarzem imprez zimowych na kolejny sezon
  • W tym roku 20 procent zawodów zostało odwołanych

Pandemia storpedowała zimowy kalendarz

Obecnie w letnich dyscyplinach rywalizację torpeduje, a praktycznie uniemożliwia koronawirus SARS-CoV-2, którego pandemia rozpoczęła się pod koniec zimowego sezonu 2019/20, którego z tego powodu FIS nie udało się dokończyć zgodnie z planem.

- W sumie około 20 procent zawodów Pucharu Świata FIS zostało odwołanych w wyniku wybuchu pandemii COVID-19. Łącznie uzbierało się ich 38. Najwięcej - siedem - w narciarstwie alpejskim kobiet, a po sześć w biegach narciarskich, skokach i z udziałem alpejczyków - wyliczyła.

Dodała, że z innych powodów - głównie pogody - nie udało się przeprowadzić 23 zawodów.

Instagram Johanna Bassani 1200F.jpg
Nie żyje 18-letnia Johanna Bassani. Austriacka zawodniczka kombinacji norweskiej

Jak powiedziała, aby wesprzeć krajowe związki Komitet Wykonawczy FIS postanowił zwolnić organizatorów imprez, które się nie odbyły, ze standardowych opłat.

Co z sezonem 2020/2021?

W FIS trwają obecnie prace nad kalendarzami na sezon zimowych 2020/2021.

- Kalendarz mistrzostw świata pod egidą FIS w zbliżającym się sezonie zostały przyjęte i zaakceptowane już w listopadzie 2019, ale zdajemy sobie sprawę, jak wiele od tamtego czasu się zmieniło. Stąd możliwe są pewne modyfikacje. Szczegóły kalendarzy poszczególnych dyscyplin zostaną omówione przez odpowiednie komisje techniczne do końca maja. W każdym sporcie przygotowany zostanie również plan B jako alternatywa na wypadek zmiany sytuacji zdrowotnej w danym kraju - zaznaczyła Brytyjka.

Przypomniała, że kalendarz Letniej Grand Prix w skokach został już opublikowany.

- Teraz poszczególne organizacje krajowe muszą ustosunkować się do tych propozycji. Ich stanowisko w sprawie ewentualnego odwołania imprezy musi być znane co najmniej na 30 dni przed jej rozpoczęciem, aby uniknąć dodatkowych kosztów, takich jak m.in. opłat związanych z dojazdem sportowców - wskazała.

"Moja kandydatura nie została dotychczas zgłoszona"

W maju w Tajlandii miał się też odbyć kongres wyborczy FIS, podczas którego miał być znany nowy sternik światowego narciarstwa, ale został przełożony.

- Zamierzamy zorganizować go jesienią. O miejscu i terminie zadecyduje Komitet Wykonawczy FIS w Zurychu na przełomie września i października - wspomniała.

Kadra polski hokej 1200F.jpg
Polska Hokej Liga: tańsza "dzika karta", mniejsze wpisowe - nowe zasady gry w PHL

Dotychczasowy sternik narciarskiej centrali Gian Franco Kasper kończy sprawowanie tej funkcji. Kandydatów do sukcesji po nim narodowe federacje powinny zgłosić 30 dni przed rozpoczęciem kongresu FIS, aby wszyscy mogli wcześniej zapoznać się z nimi.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Dramatyczna sytuacja w norweskich skokach. Stoeckl: krwawimy finansowo

Na dziennikarskiej giełdzie potencjalnych następców Szwajcara, który kierował FIS od 1998 roku, pojawiają się m.in. nazwiska jego rodaka Ursa Lehmanna, mistrza świata w zjeździe z 1993 roku, szefa Szwedzkiego Komitetu Olimpijskiego i obecnego zastępcy Kaspera Matsa Arjesa oraz kolejnego Szweda z brytyjskim paszportem i właściciela sportowej firmy Head Johana Eliascha. Niektórzy widzieliby na tym stanowisku również Lewis.

- Moja kandydatura nie została dotychczas zgłoszona, więc póki co nie ma tematu - ucięła spekulacje 55-letnia Brytyjka, która od blisko 30 lat związana jest z narciarstwem. W latach 1982-88 była członkinią kadry narodowej w narciarstwie alpejskim. Po zakończeniu kariery zawodniczej sprawowała funkcję dyrektora sportowego reprezentacji kraju w konkurencjach alpejskich.

Na funkcję sekretarza generalnego FIS powołano ją 20 lat temu. W uznaniu zasług w dziedzinie sportu królowa Elżbieta II przyznała jej Order Imperium Brytyjskiego (OBE) IV klasy.

rbmk

Zobacz więcej na temat: SPORT sporty zimowe

Czytaj także

Nie żyje 18-letnia Johanna Bassani. Austriacka zawodniczka kombinacji norweskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 17:40
Nie żyje 18-letnia Johanna Bassani - poinformował Austriacki Związek Narciarski (OESV). Młoda zawodniczka była w kraju uznawana za jeden z największych talentów w kombinacji norweskiej.
rozwiń zwiń