Spała: kolarze torowi mierzą w medale olimpijskie i dbają o to, żeby nie uciekła im światowa czołówka

Kolarze torowi mierzą w medale igrzysk olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Pandemia zmieniła ich plany przygotowań, ale na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale dbają o to, żeby nie uciekła im światowa czołówka. - Te miesiące narodowej kwarantanny były dla nas niezwykle trudne, ale cieszymy się, że możemy już wrócić do naszego stałego reżimu treningowego – powiedział Krzysztof Maksel.

2020-07-11, 09:37

Spała: kolarze torowi mierzą w medale olimpijskie i dbają o to, żeby nie uciekła im światowa czołówka
Krzysztof Maksel. Foto: Szymon Gruchalski/Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie

"W domu też można dużo ugrać"

– Każdy ze sportowców przyzwyczajony jest do tego, że większość dni w roku spędza na wyjazdach, głównie w celach treningowych - mówi Maksel.

Powiązany Artykuł

froome 1200 f.jpg
Mistrz Chris Froome odchodzi. Michał Kwiatkowski liderem Ineos?

Z aktualnej dyspozycji zawodników zadowolony jest trener kadry kolarzy torowych Igor Krymski.
- Treningi w domowym zaciszu pokazały nam, że można w takiej sytuacji dużo ugrać. Chodzi o elementy, na które do tej pory nie zwracaliśmy uwagi. Kiedy spotkaliśmy się pierwszy raz pod koniec maja, okazało się, że panowie zrobili nie jeden, a dwa kroki do przodu w aspektach, na których wcześniej się nie skupialiśmy. Na rowerach też nie wyglądali najgorzej - dodał szkoleniowiec. Jego zdaniem inne kadry również mogą wykorzystać czas przerwy na polepszenie swojej dyspozycji.

Posłuchaj

Mówi trener kadry kolarzy torowych Igor Krymski. 2:10
+
Dodaj do playlisty

Po pierwszej fazie narodowej kwarantanny, kolarze torowi mogli wrócić na tor w Pruszkowie. Choć w Centralnym Ośrodku w Spale nie ma toru, to Rafał Sarnecki zachwalał treningowe warunki.

- Jest tu bardzo dobra infrastruktura, żeby przećwiczyć inne rzeczy. Jeździmy na rowerach szosowych, ale też na torowych, na zabezpieczonej niedaleko trasie. Mamy też rowery stacjonarne typu Monark czy Wattbike, siłownię, basen i odnowę biologiczną – wymieniał kolarz.

REKLAMA

Czytaj także:

Sarnecki: chcieliśmy zmienić klimat

Plusem dla zawodników jest również możliwość treningu w nowym otoczeniu. - Na pewno chcieliśmy zmienić trochę klimat, bo przez całą kwarantannę siedzieliśmy w swoich mieszkaniach w Pruszkowie - mówi Sarnecki.
- U nas zawsze jest wesoła atmosfera, póki nie ma ważnych zawodów, bo wiadomo, że wtedy trzeba się spiąć, żeby też nie było za luźno - przyznał.

Posłuchaj

Krzysztof Maksel mówi o zgrupowaniu w Spale. 1:24
+
Dodaj do playlisty

. 

Reprezentanci Polski w kolarstwie torowym nadal nie wiedzą, co czeka ich w najbliższej przyszłości. Na listopad zaplanowane są mistrzostwa Europy, ale pozostałe imprezy na razie pozostają niewiadomą. Nadal głównym celem przygotowań są jednak igrzyska olimpijskie.

Powiązany Artykuł

Tour de Pologne race director Czesław Lang mid-20503271.jpg
Tour de Pologne 2020: znamy trasę wyścigu. "Solidarnie zrezygnowaliśmy z dwóch etapów"

- Wrócimy do pracy bazowej, a dzięki temu, że zyskaliśmy rok na przygotowania, nasza forma na pewno będzie wyższa. Będzie też pewnie analogicznie wyższa u innych kadr, ale wierzymy, że nie będziemy odstawać. Dodatkowy rok nie będzie dla nas przeszkodą - stwierdza Maksel.

Posłuchaj

Rafał Sarnecki chwali treningowe warunki w COS Spała. 0:53
+
Dodaj do playlisty

Również Sarnecki uważa, że rok ciężkiej pracy może dać szansę na jeszcze lepsze wyniki biało-czerwonych w rywalizacji międzynarodowej. Pandemia wszystkim zespołom skomplikowała plany, ale nasi zawodni nie zamierzają się poddawać i chcą być w jak najlepszej dyspozycji, gdy wrócą imprezy mistrzowskie.

REKLAMA

inf. prasowa

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej