Tour de France: Daniel Martinez zwycięzcą 13. etapu. Były skoczek narciarski Primoz Roglić wciąż liderem

2020-09-11, 17:46

Kolumbijczyk Daniel Martinez wygrał na podjeździe Puy Mary w Masywie Centralnym 13. etap wyścigu kolarskiego Tour de France. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej umocnił się Słoweniec Primoz Roglić (Jumbo-Visma).

Martinez wyprzedził na finiszu pod górę Niemca Lennarda Kaemnę (Bora-Hansgrohe). Trzeci był kolejny niemiecki kolarz z Bory, Maximilian Schachmann, tracąc do zwycięzcy 51 sekund.

Tour de France: Marek Brzeziński niebanalnie o Wielkiej Pętli. "Peleton mknął wśród plaż smaganych falami Atlantyku"

Roglić zajął 12. miejsce, ale był najlepszy z grupy faworytów wyścigu, kończąc etap razem ze swoim rodakiem Tadejem Pogacarem ze stratą ponad sześciu minut do Martineza. 37 sekund do obu Słoweńców stracił dotychczas drugi w "generalce" Kolumbijczyk Egan Bernal (Ineos Grenadiers).

- Lubię jeździć po górach we Francji. Tour de France nie zaczął się dla mnie najlepiej, miałem kraksy, ale teraz czuję się bardzo dobrze" - powiedział Martinez, który w sierpniu wygrał próbę generalną przed "Wielką Pętlą - Criterium du Dauphine.

W klasyfikacji generalnej Roglić wyprzedza o 44 sekundy Pogacara oraz o 59 sekund Bernala.

Primoz Roglić był utalentowanym skoczkiem narciarskim, jednak jego rozwój przerwał upadek w Planicy. W 2011 roku porzucił skoki. Kilka lat później wsiadł na rower. Wygrał już hiszpańską Vueltę, teraz jest liderem Tour de France.

Marek Brzeziński podsumowuje 13. etap Tour de France (IAR) 1:05