Premier League: Liverpool - Leeds United. Show na Anfield. Mateusz Klich w debiucie strzelił gola mistrzom

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 20:51
Mateusz Klich zaliczył udany debiut w Premier League. Reprezentant Polski strzelił gola dla Leeds United w meczu z Liverpoolem. Drużyna Polaka przegrała z mistrzem Anglii 3:4.
Mateusz Klich (z prawej) i Virgil van Dijk podczas meczu Liverpool vs Leeds United Foto: EPA/Shaun Botterill
  • Broniący tytułu "The Reds" nie przeprowadzili latem drogich transferów
  • Drużyna Leeds United do Premier League wróciła po 16 latach
  • Polscy kibice będą mogli śledzić w Anglii nie tylko występy Mateusza Klicha, ale także Łukasza Fabiańskiego, Jana Bednarka i Kamila Grosickiego
Premier League. Klich ma powody do zadowolenia. Bielsa zostaje w Leeds

Przed startem rozgrywek mówiono, że z Polaków zdecydowanie najtrudniejsze zadanie stoi przed Klichem, który na inaugurację zmierzył się z mistrzem. Klich wykorzystał jednak szansę i w pierwszym meczu zdobył gola. Polski piłkarz na listę strzelców wpisał się w 66. minucie doprowadzając do remisu 3:3.

Spotkanie niespodziewanie okazało się prawdziwą wymianą ciosów. Zaczął już w czwartej minucie Mohamed Salah. Egipcjanin dał gospodarzom prowadzenie z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką jednego z obrońców. Leeds odpowiedziało w 12. minucie za sprawą Jacka Harrisona.

Przed przerwą padły jeszcze trzy bramki. Najpierw dla Liverpoolu głową po rzucie rożnym trafił Virgil van Dijki. Później jednak Holender popełnił błąd, którego na gola zamienił Patrick Bamford. Na ponowne prowadzenie "The Reds" mocnym strzałem w "okienko" wyprowadził Salah.

W 66. minucie rywale nie przypilnowali wbiegającego w pole karne Klicha. Dostrzegł go za to Helder Costa, który precyzyjnie mu podał, a pomocnik reprezentacji Polski z ok. dziewięciu metrów umieścił piłkę w siatce.

Klich został zmieniony w 81. minucie. W 88. natomiast zwycięstwo Liverpoolowi dał Salah, który ponownie wykorzystał rzut karny. Tym razem został podyktowany za faul Rodrigo na Fabinho.

- Leeds to twarda drużyna, rozegrali świetne spotkanie. Cieszy mnie wynik, ale musimy wciąż poprawiać grę. Dla mnie najważniejsze jest, abym pozostał skoncentrowany - powiedział zdobywca trzech bramek.

Liverpool w ubiegłym sezonie mistrzostwo zdobył w świetnym stylu, a o jego dominacji doskonale świadczy fakt, że wyprzedził dysponujący świetnym składem Manchester City aż o 18 punktów. "The Reds" pod wodzą trenera Juergena Kloppa stali się doskonale funkcjonującą maszyną. W ich składzie trudno znaleźć jakieś wyjątkowo słabe punkty.

W pierwszym meczu sezonu Arsenal 3:0 pokonał Fulham. Z kolei Southampton Jana Bednarka na wyjeździe przegrało o:1 z Crystal Palace, West Ham United Łukasza Fabiańskiego przegrał 0:2 z Newcastle United natomiast WBA Grosickiego zagra z Leicester City (niedziela g. 15.).

Wyniki 1. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Anglii:

Fulham 0
Arsenal Londyn 3 - Alexandre Lacazette 13, Gabriel 49, Pierre-Emerick Aubameyang 57