more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: koronawirus w Jagiellonii. Co z meczem z Lechem?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 07:05
Jagiellonia Białystok poinformowała o jednym przypadku koronawirusa w swoim zespole przed sobotnim meczem siódmej kolejki PKO BP Ekstraklasy z Lechem Poznań. 
Piłkarze Jagiellonii
Piłkarze Jagiellonii Foto: PAP/Artur Reszko
  • Mecz z "Kolejorzem" się odbędzie, chociaż bez udziału publiczności 
  • Białostocki klub nie podał danych osoby zakażonej 
jagiellonia 1200 f.jpg
Ekstraklasa: Jagiellonia - Lech. Wstrzymana sprzedaż biletów i koronawirus w Lechu

Przed meczem z Lechem cała drużyna przeszła testy na obecność koronawirusa. Przebadano piłkarzy, sztab trenerski oraz pracowników klubu. Jeden z testów przyniósł wynik pozytywny, chociaż klub nie ujawnił personaliów osoby zakażonej. 

Zakażona osoba została odizolowana od drużyny. Sobotni mecz z Lechem nie jest zagrożony, chociaż wcześniej zakażenie koronawirusem stwierdzono też w drużynie z Poznania. Ze względu na decyzję rządu o zakazie udziału publiczności w wydarzeniach sportowych, klub z Podlasia anulował natomiast sprzedaż biletów na mecz 7. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej.

Dla białostoczan mecz z Lechem będzie pierwszym ligowym spotkaniem od 26 września. Mecz szóstej kolejki z Pogonią Szczecin, który był zaplanowany na 3 października, został przełożony ze względu na zdziesiątkowanie koronawirusem ekipy z Pomorza Zachodniego. 

Spotkanie Jagiellonii z Lechem ma się rozpocząć w sobotę o godzinie 20:00. 

Czytaj także:


/empe 

Zobacz także

Zobacz także