Ekstraklasa: Pogoń - Legia. Bez goli w Szczecinie, mistrz Polski traci do czołówki

2020-10-24, 21:57

Piłkarze Pogoni Szczecin Hubert Matynia (2P) i Damian Dąbrowski (P) oraz Joel Valencia (2L) z Legii Warszawa podczas meczu Ekstraklasy. Foto: PAP/Marcin Bielecki

W ostatnim sobotnim meczu 8. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Pogoń Szczecin bezbramkowo zremisowała u siebie z mistrzem Polski Legią Warszawa.

• Liderem rozgrywek jest Raków Częstochowa
  • Tytułu broni warszawska Legia
  • We wcześniejszych sobotnich spotkaniach 8. kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała beniaminka Podbeskidzie Bielsko Biała (3:0), z kolei Śląsk Wrocław wygrał u siebie z Jagiellonią Białystok (1:0)

Gospodarze mogli otworzyć wynik meczu już na samym początku, ale z bliskiej odległości Zahović nie trafił w bramkę strzeżoną przez Boruca.

Ekstraklasa: premia za mistrzostwo Polski? Raków Częstochowa zabezpieczył się na przyszłość

Chwilę później w odpowiedzi dogodną sytuację w polu karnym Pogoni Szczecin miał Gwilia, jednak podobnie jak Zahović nie zdołał pokonać Stipicy.

Kolejną dogodną sytuację piłkarze Legii Warszawa stworzyli sobie w 20. minucie meczu, kiedy po dośrodkowaniu Pekhart próbował zaskoczyć golkipera "Portowców", jednak ten zdołał uratował gospodarzy przed utratą gola.

Wraz z upływem czasu to podopieczni Czesława Michniewicza coraz częściej przebywali przy piłce, ale nie potrafili tego przełożyć na bramki. W pierwszych trzech kwadransach żadna z drużyn nie znalazła drogi do siatki przeciwnika.

Kilka minut po wznowieni gry kolejny raz przed szansą na pokonanie Stipicy stanął Pekhart, ale i tym razem zawodnik Legii Warszawa musiał uznać wyższość bramkarza Pogoni.

W 61. minucie piłka znalazła się w siatce Legii, jednak Kucharczyk był na pozycji spalonej. Arbiter nie miał żadnych wątpliwości i Boruc wznawiał grę od własnego pola karnego.

Druga połowa nie obfitowała w wiele wyróżniających się akcji. Ostatecznie Pogoń Szczecin podzieliła się punktami z Legią Warszawa. Po remisie "Wojskowi" zajmują piąte miejsce w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 13 punktów, z kolei "Portowcy" szóste (11 pkt) i mają o jeden mecz mniej od stołecznej ekipy.

Obecnie liderem Ekstraklasy pozostaje niespodziewanie Raków Częstochowa, który w 8. kolejce podejmie w Bełchatowie beniaminka Stal Mielec. Początek spotkania w niedzielę 25 października o godz. 15.00.

8. kolejka Ekstraklasy

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:0 (0:0)

SędziaSzymon Marciniak (Płock)

Pogoń: Dante Stipica - David Stec, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Hubert Matynia - Sebastian Kowalczyk (90+1. Tomas Podstawski), Damian Dąbrowski, Kacper Smoliński (75. Santeri Hostikka), Alexander Gorgon (69. Kacper Kozłowski), Michał Kucharczyk (69. Kamil Drygas) - Luka Zahovic (75. Adrian Benedyczak)

Legia: Artur Boruc - Josip Juranovic, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic - Paweł Wszołek, Walerian Gwilia, Bartosz Slisz, Michał Karbownik (70. Domagoj Antolic), Joel Valencia (64. Maciej Rosołek) - Tomas Pekhart

Warta Poznań - Górnik Zabrze (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16. Piast Gliwice 8 0 2 6 5-14 2 -9
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze