more_horiz
Wiadomości

Tour de Pologne 2021: jakie zmiany czekają wyścig?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 13:36
Wiemy już co nieco na temat naszego narodowego Tour de Pologne w przyszłym sezonie. Kulisy zdradzają Andrzej Grabowski i dyrektor imprezy Czesław Lang.
Tour de Pologne  Zdjęcie ilustracyjne
Tour de Pologne / Zdjęcie ilustracyjne Foto: Dziewul/shutterstock

Kolarski wyścig Tour de Pologne w 2020 roku wzbudził wiele emocji. Był pierwszą imprezą etapową prestiżowego cyklu World Tour po pandemicznej przerwie. Na trasie było ciekawie, ale była też straszna kraksa już na pierwszym etapie z metą w Katowicach. Poważnie ucierpiał w niej Holender Fabio Jakobsen, który teraz dochodzi do zdrowia. Wielu kibiców apelowało też o zmianę trasy - ich zdaniem - zbyt ostatnio powtarzalnej. Dyrektor wyścigu Czesław Lang zdradził w Programie 1 Polskiego Radia, że na trasie Touru w 2021 roku zmiany będą.

Rywalizacja prowadził będzie głównie przez cztery województwa.

- Lubelskie, Podkarpackie, Śląskie, Małopolskie - informuje Lang. Śląsk i Małopolska od lat na stałe goszczą wyścig. Na Podkarpacie kolarze przyjeżdżają rzadko, ale raz na jakiś czas. Na Lubelszczyznę wyścig wróci po wielu latach przerwy.

Zmiany będą jednak też na Śląsku. Wyścig pozostanie w Katowicach, ale nie będzie już słynnej „świątyni sprintu” pod Spodkiem. Dlaczego? To w rozmowie z Andrzejem Grabowskim zdradził Czesław Lang, opowiadając też o innym swoim projekcie - ORLEN Wyścigu Narodów, który będzie wydłużony, przeniesie się na północ kraju i możliwe też, że za granicę.

Zapraszamy do wysłuchania materiału.


Posłuchaj
03:03 Co na trasie Tour de Pologne 2021 - do KS, 30 grudnia 2020.mp3 Andrzej Grabowski o trasie kolejnego wyścigu Tour de Pologne (IAR)

 

ps

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem