X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trwają poszukiwania uczestnika wyprawy na Broad Peak. Zaginął Amerykanin

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 10:36
Bardzo niepokojące wieści napływają z Broad Peak. Zaginął jeden z dwóch uczestników wyprawy, której celem było zimowe wejście na ośmiotysięcznik.
Alex Goldfarb
Alex GoldfarbFoto: Printscreen z Twitter

Ostatni weekend był historyczny jeśli chodzi o wysokogórską wspinaczkę. W sobotę grupa nepalskich himalaistów jako pierwsza w dziejach zdołała zdobyć zimą K2. Niestety, niemal równolegle rozegrała się tragedia, która kosztowała życie Hiszpana Sergiego Mingote. 

Informację o wypadku i śmierci 49-letniego wspinacza przekazał na Facebooku Nepalczyk Chhang Dawa Sherpa, będący w składzie ekspedycji Seven Summit Trek. Mingote zginął podczas próby zejścia z obozu do bazy. Niestety, wiele wskazuje na to, że może dojść do kolejnej tragedii.

Alex Goldfarb to amerykański wspinacz z rosyjskim paszportem. Razem z Węgrem Zoltanem Szlanko planowali zdobycie Broad Peak, przygotowując się do tego na położonym niedaleko Pastore Peak (6209 metrów). Wejście w wyższe partie gór, które miało służyć aklimatyzacji, mogło jednak skończyć się fatalnie.

Szlanko zdecydował się zawrócić, Goldfarb zaś kontynuował wspinaczkę. Niestety, Amerykanin nie wrócił do obozu - miał zrobić to 16 stycznia. W niedzielę nie natrafiono na jego ślady, mimo że w rozpoczętej akcji poszukiwawczej udział wzięły drony.

Pomóc ma w tym śmigłowiec, który zorganizował syn zaginionego. Zorganizował zbiórkę, którą wsparli internauci.

Autorami pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak (8051 m. n.p.m.) byli Polacy. 5 marca 2013 roku na szczycie stanęli Maciej Berbeka, Adam Bielecki, Tomasz Kowalski i Artur Małek.

Niestety, 6 marca podczas zejścia ze szczytu zaginęli Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski.

Czytaj także:

ps


ps

Czytaj także

Adam Bielecki wywołał kontrowersje. "Nie zamierzałem umniejszać wyczynu Nepalczyków (...) mam korbę z tym tlenem"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 20:13
Pierwsze w historii zimowe wejście na K2 stało się faktem - w sobotę dziesięciu Nepalczyków zdobyło nieosiągalny dotąd o tej porze roku szczyt. Wyczyn ten skomentował Adam Bielecki, jednak jego gratulacje spotkały się z mieszanymi opiniami. Polak zdecydował się wyjaśnić, że nie chciał deprecjonować tego, co osiągnęli wspinacze.
rozwiń zwiń