Ligue 1: nie taki debiut mu się marzył. Arkadiusz Milik zagrał pierwszy mecz w Olympique Marsylia

2021-01-24, 07:26

Arkadiusz Milik zadebiutował w sobotni wieczór w Olympique Marsylia, ale jego zespół przegrał na wyjeździe z AS Monaco 1:3 w 21. kolejce francuskiej ekstraklasy, doznając trzeciej ligowej porażki z rzędu. Polski piłkarz wszedł na boisko w 59. minucie, jeszcze przy stanie 1:1.

• Arkadiusz Milik przez długi czas szukał klubu, do którego mógłby odejść z Napoli
  • Od 22 stycznia 2021 Polak został wypożyczony (z opcją wykupu) do Olympique Marsylia

Niespełna 27-letni Milik, 56-krotny reprezentant Polski, od sierpnia 2016 roku występował w Napoli w lidze włoskiej, jednak w ostatnim czasie był odsunięty od pierwszego zespołu.

Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji zdradza plany w pierwszym wywiadzie: jutro dzwonimy do Lewandowskiego

Klub z Marsyli wypożyczył go na 18 miesięcy, z opcją wykupu. Według mediów kwota całego transferu wyniesie osiem milionów euro plus cztery miliony tzw. bonusów.

Polski napastnik zadebiutował już w sobotnim meczu z AS Monaco, choć raczej nie będzie miło wspominać tego wieczoru.

Goście z Marsylii do przerwy prowadzili po strzale Serba Nemanji Radonjicia, ale zaraz na początku drugiej połowy wyrównał Chilijczyk Guillermo Maripan.

Piłkarze Olympique coraz rzadziej atakowali i w 59. minucie szansę otrzymał Milik, zmieniając Argentyńczyka Dario Benedetto.

Napastnik reprezentacji Polski starał się być aktywny, jednak nie miał dogodnych okazji. Znacznie częściej atakowali gospodarze, co przyniosło im wymierne korzyści.

Ligue 1. "To promień słońca w burzy". Francuskie media o transferze Milika do Olympique Marsylia

W 75. minucie bramkę na 2:1 dla Monaco zdobył Aurelien Tchouameni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Francuz popisał się skutecznym strzałem głową. Był zupełnie niepilnowany, defensywa gości pogubiła się w tej sytuacji. Najbliżej Tchouameniego był Milik, jednak też nie zdołał go powstrzymać.

W doliczonym czasie gry Monaco strzeliło kolejnego gola, tym razem doświadczony reprezentant Czarnogóry Stevan Jovetić po bardzo mocnym uderzeniu z rzutu wolnego.

Olympique Marsylia, po udanej jesieni, ostatnio wyraźnie obniżył loty. W sobotę zespół doznał trzeciej porażki z rzędu, a czwartej, licząc z Superpucharem Francji.

Łącznie w ostatnich ośmiu meczach ligowych poniósł pięć porażek, wygrał w tym czasie tylko jedno spotkanie.

W efekcie drużyna jest szósta tabeli Ligue 1 (32 pkt). Monaco awansowało na czwarte miejsce - 39 pkt.