X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ali Sadpara, John Snorri i Juan Pablo Mohr zaginęli na K2. Dramatyczny apel bliskich

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 19:14
Od trzech dni nie ma żadnego kontaktu z trójką zaginionych wspinaczy, którzy w piątek ruszyli do ataku szczytowego na K2. Ich bliscy zwrócili się z prośbą o kontynuowanie poszukiwań, mimo panujących w Karakorum złych warunków atmosferycznych.
Ali Sadpara
Ali SadparaFoto: FB/AsgharAliPorik
  • Zaginieni himalaiści pochodzą z Islandii, Chile i Pakistanu
  • Warunki na K2 uniemożliwiają prowadzenie akcji ratunkowej 
Skatov 1200 f.jpg
Tragedia na K2. Bułgarski alpinista Atanas Skatow spadł w przepaść

"Rodziny trzech zaginionych wspinaczy z Islandii, Chile i Pakistanu podjęły trudną decyzję o kontynuowaniu misji ratunkowej po 72 godzinach wyczerpujących, nieprzerwanych, intensywnych wysiłków poszukiwawczo-ratowniczych, które zostały wstrzymane z powodu złej pogody. Mamy nadzieję, że można je wznowić w możliwie najkrótszym czasie" - napisały rodziny zaginionych na K2 Johna Snorriego, Muhammada Ali Sadpary i Juana Pablo Mohra, a ich oświadczenie pojawiło się w "The Himalayan".

Czytaj także:

"Rodzina prosi, aby rząd Pakistanu nadal zapewniał pomoc w poszukiwaniach, jeśli pogoda na to pozwoli" - dodano.

W komunikacie podziękowano także wszystkim zaangażowanym w dotychczasowe poszukiwania. Jak informuje jeden z uczestników wyprawy, Szerpa Chhang Dawa, we wtorek z powodu złych warunków pogodowych nie odbyły się loty poszukiwawcze.

• Due to the continuous bad weather (forecast) further seven days more, Our expedition is off and we all are returning...

Opublikowany przez Chhanga Dawę Sherpę Wtorek, 9 lutego 2021

Chhang Dawa dodał, że na K2 przez najbliższe siedem dni spodziewana jest zła pogoda. Szerpa poinformował, że wraz z pozostałymi wspinaczami wraca z bazy w kierunku miejscowości Skardu.

Czytaj także:

/empe, "The Himalayan", Facebook 

Zobacz więcej na temat: SPORT góry wspinaczka k2

Czytaj także

Magdalena Gorzkowska poprosiła o ewakuację z bazy pod K2. Koniec marzeń o historycznym wejściu Polki

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 20:41
16 stycznia 2021 roku dziesięciu Szerpów zdobyło nieosiągalny dotąd o tej porze roku szczyt K2. W bazie pod K2 jest też Polka, była lekkoatletka Magdalena Gorzkowska, która zamierzała zaatakować szczyt w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. Okazuje się jednak, że musi być ona ewakuowana z bazy pod K2.
rozwiń zwiń