more_horiz
Wiadomości

PŚ w strzelectwie: Polki sięgnęły po złoty medal

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 15:50
Reprezentacja Polski kobiet zajęła w Delhi pierwsze miejsce w zawodach strzeleckiego Pucharu Świata w konkurencji karabinu na 50 m z trzech postaw.
Polki na najwyższym stopniu podium
Polki na najwyższym stopniu podiumFoto: Printscreen z Twitter

Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz), Aleksandra Szutko (Kaliber Białystok) i Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) w finale pokonały Indie (Anjum Mardgil, Shreya Saksena i Gaayathn Nithyanadam) 47:43.

W identycznym stosunku pojedynek o trzecie miejsce rozstrzygnęły zawodniczki Indonezji (Vidya Rafika Rahmatan, Monica Daryanti i Audrey Zahra Dhiyanisa) wygrywając z Węgierkami (Lalita Gaspar, Eszter Denes i Lea Horvath).

W konkurencji pistoletu na 25 m, Joanna Iwona Wawrzonowska, Agnieszka Korejwo (obie Flota Gdynia) i Julita Borek (Dwór Grunwaldzki) przegrały w meczu o pierwsze miejsce z Indiami (Rahi Sarnobat, Chinki Yadav i Manu Bhaker) 7:17.

Reprezentanci Polski spisują się w Indiach bardzo dobrze. Jak dotychczas przypadło im jedno pierwsze, dwa drugie i tyle samo trzecich miejsc. Rywalizują strzelcy z ponad 50 krajów.

Zawody potrwają do 28 marca.


Posłuchaj
00:25 szutko.mp3 20-letnia Aleksandra Szutko jest zadowolona z formy, jaką wraz z koleżankami prezentowała zarówno w kwalifikacjach jak i w finale (IAR)

00:22 kijowski.mp3 Trener reprezentacji Polski, Andrzej Kijowski opowiada, jak wyglądał mecz o złoty medal (IAR)

  

Zobacz więcej na temat: strzelectwo SPORT

Zobacz także

Zobacz także