Serie A: gol Kamila Glika i kolejna wpadka Juventusu

2021-04-03, 20:18

Kamil Glik. Foto: PAP/EPA/MARIO TADDEO

Juventus zremisował w derbowym spotkaniu z Torino 2:2. Ekipa ze stolicy Piemontu traci do prowadzącego Interu Mediolan już 12 punktów i powoli traci szanse na obronę scudetto. W sobotniej serii meczów z dobrej strony pokazał się Kamil Glik, który zdobył bramkę dla Benevento.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli "Bianconerich", bowiem wynik w 13. minucie otworzył skrzydłowy Juve Federico Chiesa. Kwadrans później było już 1:1 za sprawą Antonio Sanabrii. Paragwajczyk trafił ponownie tuż po przerwie i na Stadionie Olimpijskim w Turynie zapachniało sensacją.

Goście atakowali, ale golkipera "Toro" pokonali dopiero w 79. minucie gry - konkretnie zrobił to Cristiano Ronaldo, dla którego była to już 32. bramka w tym sezonie. Mimo starań "Bianconerich", wynik meczu nie uległ zmianie i podopieczni Andrei Pirlo musieli się zadowolić podziałem punktów.

Wszystko wskazuje więc na to, że Juventus, który od prawie dekady co roku zdobywa scudetto, w tym sezonie nie zostanie mistrzem Włoch. Na 10 meczów przed końcem sezonu Inter Mediolan ma nad nim 12 punktów przewagi. W sobotę "nerazzurri" pokonali na wyjeździe Bolognę po golu Romelu Lukaku.

Wiele emocji przyniosły również inne rozgrywane w sobotę mecze Serie A. Kamil Glik strzelił gola, a jego Benevento zremisowało z Parmą 2:2 (1:0) w meczu 29. kolejki piłkarskiej Serie A. Polski obrońca w sobotę rozegrał całe spotkanie, a bramkarza Parmy pokonał strzałem z bliska w 23. minucie, wówczas na 1:0 dla gospodarzy.

Goście wyrównali na początku drugiego połowy za sprawą Słoweńca Jasmina Kurticia. W 67. minucie Benevento ponownie objęło prowadzenie (reprezentant Mołdawii Artur Ionita), ale w końcówce wyrównał Rumun Dennis Man.

Drużyna Glika w tabeli zajmuje 15. miejsce, a Parma jest dziewiętnasta, czyli przedostatnia.

Napoli, z Piotrem Zielińskim grającym od 73. minuty, pokonało u siebie 4:3 Crotone (goście bez Arkadiusza Recy).

Zieliński w czwartek wrócił do Włoch ze zgrupowania reprezentacji Polski. Tamtejsze media informowały, że szybki test zrobiony na lotnisku dał w jego przypadku wynik pozytywny, a kolejny w domu - negatywny. Jeszcze tego samego dnia wieczorem przeprowadzono u niego test molekularny (wynik negatywny). W piątek przebadano go czwarty raz, a rezultat ponownie wykazał, że polski pomocnik nie jest zakażony.

Wicelider Milan, grający ostatnie pół godziny w dziesiątkę, dzięki bramce Norwega Jensa Pettera Hauge w 87. minucie uratował remis 1:1 u siebie z Sampdorią Genua. W ekipie gości całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński.