Ekstraklasa: Warta Poznań bliżej czołówki. Cenna wygrana z Górnikiem Zabrze

2021-04-05, 14:49

Jan Grzesik podczas meczu Górnika Zabrze i Warty Poznań. Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Warta Poznań pokonała 2:1 Górnika Zabrze w pierwszym poniedziałkowym spotkaniu 23. kolejki Ekstraklasy. Poznaniacy znów pokazali dobry futbol i byli skuteczniejsi od swoich rywali.

Do przerwy oglądaliśmy wyrównane spotkanie w Zabrzu, jednak błąd gospodarzy w defensywie zadecydował, że to zespół z Poznania wyszedł na prowadzenie. Idealną sytuację wykorzystał Jan Grzesik, który otworzył wynik tego spotkania w 30. minucie.

Do przerwy Górnicy starali się wyrównać, ale brakowało im skuteczności. Warta zaś podwyższyła prowadzenie tuż po wznowieniu gry. Do odbitej w polu karnym piłki dopadł Mateusz Kupczak i uderzył w krótki róg, zaskakując Martina Chudego.

Poznaniacy byli już bardzo blisko celu, a w kolejnej akcji mogli zamknąć ten mecz, jednak strzał Żurawskiego trafił w słupek.

Górnik odpowiedział w kapitalnym stylu - precyzyjnie z dystansu przymierzył Jimenez i dał swojej drużynie kontaktowego gola. Gospodarze nie zdołali jednak pójść za ciosem i mimo prób aż do ostatniego gwizdka nie zdołali zdobyć choćby punktu.

Dzięki temu zwycięstwu Warta zrównała się z Górnikiem punktami (32) i zbliżyła się do ligowej czołówki.

Trener Marcin Brosz podkreśla, że jego drużyna zagrała poniżej możliwości (IAR) 0:15
+

Trener Warty Piotr Tworek cieszy się, że gorszy fragment gry w drugiej połowie nie odbił się na wyniku (IAR) 0:22