Puchar Europy w łucznictwie: brąz Przybylskiego w Turcji

2021-04-11, 16:12

Łukasz Przybylski zdobył brązowy medal rozgrywanych w Antalyi zawodów Pucharu Europy w łucznictwie. W kategorii łuku bloczkowego Polak wygrał pojedynek o trzecie miejsce z Estończykiem Robinem Jaatmą 138:135. Złoto wywalczył Słowak Jozef Bosanski, pokonując Niemca Tima Krippendorfa 139:136.

• Dziewiąta w strzelaniu klasycznym była Sylwia Zyzańska
  • Łucznicze mistrzostwa Europy w Antalyi odbędą się pod koniec maja

Przybylski (A3D Toszek Boguszyce) w meczu o trzecią lokatę pokonał Robina Jaatmę z Estonii 138:135. W drodze na podium Polak zwyciężył wcześniej Mendeza Costę (Portugalia) 134:120, Marcela Pavlika (Słowacja) 147:132 i Sebastiana Hamdorfa (Niemcy) 138:118.

W półfinale uległ późniejszemu finaliście Timowi Krippendorfowi (Niemcy) 137:139. Na drodze Kapusty do czołowej ósemki stanęła Arina Czerkiezowa (Rosja) wygrywając 140:135.

Przybylski i Kapusta byli jedynymi reprezentantami Polski w tej konkurencji.

Słabiej niż oczekiwano spisali się podopieczni trenera kadry narodowej Piotra Piątka specjalizujący się w strzelaniu z łuku tradycyjnego.

Zyzańska (Łucznik Żywiec) sklasyfikowana została na dziewiątym miejscu, Magdalena Śmiałkowska (Społem Łódź), Anna Tobolewska (ULKS Zryw Dobrcz) i Wioleta Myszor na 17., natomiast Joanna Rząsa-Leniart (obie Łucznik) na 57. w stawce 85 strzelających.

Przybylski cieszy się z miejsca na podium i z formy, jaką zaprezentował w Turcji (IAR) 0:30
+

Równie odlegle lokaty przypadły mężczyznom. Zawodnicy Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont Warszawa Kacper Sierakowski i Sławomir Napłoszek uplasowali się na 33. miejscu, a Marek Szafran, Michał Basiuras (obaj Społem Łódż), Oskar Kasprowski (Łucznik) i Jakub Banaszak (BKS Bydgoszcz) - na 57. W tej konkurencji w Antalyi startowało 108 zawodników.

Na tamtejszych torach rozegrane zostaną na przełomie maja i czerwca mistrzostwa Europy. Teraz obiekt testowali reprezentanci 29 krajów, a na podium stanęli łucznicy z ośmiu państw.

mężczyźni

finał: Gałsan Bazarżapow (Rosja) - Nicholas D'Amour (Amerykańskie Wyspy Dziewicze) 6:0
o trzecie: Jeff Henckels (Belgia) - Federico Musolesi (Włochy) 6:5