X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Superliga zburzyła dotychczasowy porządek. Boniek: futbol jest dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 15:41
Światowy futbol zdominował fakt powstania Superligi, którą założyło 12 klubów, czemu sprzeciwiły się UEFA, FIFA oraz krajowe federacje. Całe zamieszanie skomentował również Zbigniew Boniek. - Futbol jest dla wszystkich - napisał na Twitterze prezes PZPN. 
Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej
Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Foto: Shutterstock.com/MediaPictures.pl
  • Udziału w Superlidze odmówiły m.in. Bayern Monachium, Borussia Dortmund i Paris Saint-Germain 
  • Pierwszym prezesem został obecny szef Realu Madryt Florentino Perez

Tąpnięcie w futbolu

Inter 1200.jpg
Superliga albo Serie A? Kluby chcą wyrzucenia gigantów z włoskich rozgrywek

Dwanaście słynnych europejskich klubów ogłosiło powstanie piłkarskiej Superligi. W tym gronie są: włoskie - AC Milan, Inter Mediolan i Juventus; angielskie - Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United i Tottenham; oraz hiszpańskie - Atletico Madryt, FC Barcelona i Real Madryt. Udziału w niej odmówiły Bayern Monachium i Borussia Dortmund oraz PSG.

Posłuchaj
01:14 Londyn.mp3 W Anglii reakcje na pomysł utworzenia Superligi są zdecydowanie krytyczne. Do dyskusji włączył się nawet brytyjski premier. O szczegółach z Londynu - Adam Dąbrowski (IAR) 

Mają do nich dołączyć jeszcze trzy kluby, które będą mieć status założycieli. W sumie w rozgrywkach uczestniczyć ma dwadzieścia klubów - piętnastu założycieli i pięć drużyn, które rokrocznie będą się kwalifikować na podstawie osiągnięć z poprzedniego sezonu. Mecze mają odbywać się w środku tygodnia, a kluby uczestniczące w Superlidze nadal mają występować w ligach krajowych, zachowując tradycyjny krajowy kalendarz meczów. Rozgrywki ruszać mają zawsze w sierpniu, choć roku rozpoczęcia pierwszego sezonu jeszcze nie podano (w mediach spekulowano, że będzie to rok 2024).

Czytaj także:

Drużyny podzielone będą na dwie dziesięciozespołowe grupy, grające mecze u siebie i na wyjeździe. Trzy zespoły z każdej z grup automatycznie kwalifikować się będą do ćwierćfinałów. Ekipy z miejsc czwartych i piątych zagrają baraże o pozostałe miejsca w ćwierćfinałach. W ćwierćfinałach i półfinałach będą rozgrywane dwumecze. Finał w formie jednego spotkania odbywać się ma na neutralnym terenie.

Posłuchaj
01:19 Kowalczuk.mp3 Wśród założycieli Superligi są trzy najbogatsze włoskie kluby: Juventus, Milan i Inter. O szczegółach Piotr Kowalczuk (IAR) 

Florentino Perez na czele

Pierwszym prezesem Superligi został prezydent Realu Madryt Florentino Pérez. Nowy projekt ma - zdaniem właścicieli - generować miliardowe zyski, dużo wyższe niż dotychczasowe międzynarodowe europejskie rozgrywki.

Liga Mistrzów 1200 F.jpg
UEFA odpowiada na powstanie Superligi. Jak będzie wyglądał nowy format Ligi Mistrzów?

Zanim jeszcze zainteresowane kluby wydały komunikat, swoje zdanie w tej sprawie przedstawiły we wspólnym oświadczeniu: Europejska Unia Piłkarska (UEFA) oraz władze związków krajowych i lig Hiszpanii, Anglii i Włoch. Ogłoszono w nim, że kluby, które będą występować w Superlidze zostaną wykluczone z rozgrywek na poziomie krajowym, europejskim i światowym, a ich zawodnicy mogą zostać pozbawieni możliwości występu w drużynach narodowych. W mediach pojawiały się też informacje, że UEFA na drodze sądowej może domagać się od klubów-założycieli Superligi odszkodowania w wysokości 50-60 milionów euro.


Sytuację skomentował w mediach społecznościowych prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, który napisał: "Futbol jest dla wszystkich. Dzieciaki śnią po nocach granie w reprezentacji swojego kraju i wygraniu Champions League.#SuperLeague to projekt biznesowy ludzi którzy nie wiedzą co to znaczy rywalizacja sportowa...".

Posłuchaj
00:59 Ligue 1.mp3 W gronie założycieli nie znalazł się żaden francuski klub. O szczegółach Stefan Foltzer (IAR) 

red/PolskieRadio24.pl/Twitter/IAR

Czytaj także

Mecze reprezentacji Polski w TVP do 2028 roku

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 16:06
Telewizja Polska stała się wyłącznym dysponentem praw telewizyjnych do pokazywania meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w latach 2022-2028 - poinformował na konferencji w siedzibie TVP jej prezes Jacek Kurski.
rozwiń zwiń