more_horiz
Wiadomości

Boks: Adam Kownacki wraca na ring. Polak dostał szansę na rewanż

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 09:08
Jak podaje portal BoxingNews24, Adam Kownacki 24 lipca wystąpi na gali w Las Vegas, gdzie stoczy rewanżowy pojedynek z Robertem Heleniusem. Starciem wieczoru będzie trzecia walka Tysona Fury'ego z Deontayem Wilderem.
Adam Kownacki
Adam Kownacki Foto: shutterstock.com/lev radin

Kownacki wróci między liny po ponad rocznej przerwie. W poprzednim pojedynku popularny "Babyface" sensacyjnie uległ właśnie Heleniusowi, z którym przegrał przez nokaut w 4. rundzie. Fin przerwał kapitalną serię 20 kolejnych zwycięstw Polaka. 

Bokser z Łomży, obecnie zamieszkały w USA, ma na rozkładzie kilku prestiżowych rywali - m.in. Chrisa Arreolę, Geralda Washingtona i Charlesa Martina. W ostatnich miesiącach, po porażce z Heleniusem, jego kariera mocno jednak wyhamowała. Sytuację Polaka dodatkowo utrudniła pandemia koronawirusa, która "zamroziła" bokserski terminarz.

"Babyface" jest żądny rewanżu na Finie. - Wiem, że byłem faworytem, dlatego przegrana boli. To jest waga ciężka i jeden cios może zmienić wszystko i tak było w tym przypadku. Chcę udowodnić, że to, co się stało, było wypadkiem przy pracy i więcej się nie powtórzy. Myślę, że Robert Helenius na dziesięć walk pokonałby mnie w jednej i wtedy miał ten swój jeden raz - powiedział po walce z Heleniusem polski pięściarz w rozmowie z "Super Expressem".

Walka Kownackiego będzie prawdopodobnie jednym z czterech pojedynków wagi ciężkiej w Las Vegas. "Daniem głównym" gali będzie pojedynek o mistrzostwo świata federacji WBC w królewskiej kategorii pomiędzy Tysonem Furym a Deontayem Wilderem. 

To trzeci pojedynek "Króla Cyganów" z "Bronze Bomberem". W pierwszym starciu sędziowie wypunktowali remis, natomiast w drugiej walce Fury nie pozostawił wątpliwości, dominując w ringu od pierwszego gongu i ostatecznie pokonując Wildera w 7. rundzie przez nokaut.

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także