Copa America: Argentyna awansowała dzięki karnym. W finale zagra z Brazylią

2021-07-07, 09:38

Reprezentacja Argentyny. Na pierwszym planie Leo Messi . Foto: PAP/EPA/FERNANDO BIZERRA

Argentyna dopiero w rzutach karnych pokonała Kolumbię 3-2, 1:1 po dogrywce (1:1, 1:0), i awansowała do finału piłkarskich mistrzostw Ameryki Płd. - Copa America. Jej rywalem w walce o trofeum będzie gospodarz imprezy Brazylia, która dzień wcześniej wygrała z Peru 1:0.

• Finał zaplanowany jest na 10 lipca na słynnym stadionie Maracana w Rio de Janeiro. Brazylia będzie bronić tytułu. Argentyńczycy po raz ostatni po trofeum sięgnęli w 1993 roku
  • Najbardziej utytułowaną drużyną w historii Copa America jest Urugwaj. Triumfował 15-krotnie, ale w obecnym stuleciu tylko raz - w 2011 roku. 14 wygranych ma na koncie Argentyna, ostatnio w 1993 roku. Dziewięć razy najlepsza była Brazylia

Wszystko zaczęło się dobrze dla Argentyny. Już w siódmej minucie na stadionie w Brasilii gola zdobył Lautaro Martinez po podaniu największej gwiazdy zespołu Lionela Messiego. W drugiej połowie, w 61. minucie, do wyrównania zdołał doprowadzić Luis Diaz z FC Porto. Więcej goli w regularnym czasie gry, jak i w dogrywce nie padło.

Historyczny moment w karierze gwiazdy FC Barcelona. Lionel Messi ma status bezrobotnego

W serii rzutów karnych bohaterem został bramkarz Argentyny Emiliano Martinez, który obronił aż trzy jedenastki.