18. Memoriał Wagnera: Polacy z drugim zwycięstwem. Gładka wygrana biało-czerwonych
Polscy siatkarze wygrali drugi mecz w 18. Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który odbywa się w Krakowie. Podopieczni Vitala Heynena gładko pokonali Azerbejdżan 3:0.
2021-07-10, 19:30
- Przewaga biało-czerwonych w każdym elemencie gry była ogromna
- Podopieczni Vitala Heynena w niedzielę zagrają z Egiptem
Powiązany Artykuł
18. Memoriał Wagnera: Polacy gromią Norwegię w pierwszym meczu
Biało-czerwoni w piątek bez straty seta ograli Norwegów. Dzień później nie dali szans kolejnemu z niżej notowanych przeciwników. Azerowie nie mieli nic do powiedzenia od początku mecz w krakowskiej Tauron Arenie.
Posłuchaj
Lekko, szybko i przyjemnie
Chociaż Vital Heynen nie wystawił największych gwiazd, wygrana biało-czerwonych nie była zagrożona nawet przez chwilę. Świetnie prezentował się Mateusz Bieniek, który był bardzo groźny w polu zagrywki. W ataku nie zawodzili Łukasz Kaczmarek i Tomasz Fornal. Azerowie walczyli ambitnie, ale popełniali bardzo dużo błędów.
REKLAMA
Polacy wysoko i pewnie wygrywali kolejne sety: do 15, 12 i 10. Przewaga naszych reprezentantów w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła była aż nadto widoczna. Mecz dobiegł końca po asie serwisowym Bieńka.
W niedzielę odbędą się ostatnie mecze 18. edycji Memoriału. Biało-czerwoni zmierzą się z Egiptem. Początek meczu o 18. Obie drużyny wygrały po dwa mecze, więc ich niedzielne spotkanie zadecyduje o tym, kto triumfuje w 18. edycji Memoriały Huberta Jerzego Wagnera.
REKLAMA
Egipcjanie pokonali w sobotę Norwegię 3:2, a dzień wcześniej bez straty seta ograli Azerów.
Posłuchaj
Upamiętniają legendę
Memoriał Wagnera rozgrywany jest od 2003 roku. Jego celem jest uhonorowanie pamięci najwybitniejszego polskiego trenera siatkówki - Huberta Jerzego Wagnera, który doprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata w 1974 roku i złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w 1976 roku. Polacy ośmiokrotnie triumfowali w tym turnieju.
REKLAMA
Po spotkaniu "Biało-Czerwonym" wręczono specjalne statuetki, które miały symbolizować sztafetę pokoleń oraz olimpijski ogień.
W akcji „Z Krakowa do Tokio” wzięli udział m.in. mistrzowie z Montrealu: Edward Skorek, Marek Karbarz, Mirosław Rybaczewski, Ryszard Bosek, Bronisław Bebel i Zbigniew Lubiejewski, a także prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk, Grzegorz Wagner - syn Huberta Wagnera czy Stanisław Gościniak i Wiesław Czaja - mistrzowie świata z Meksyku.
Gwiazdy drużyny trenera Wagnera zostały wyróżnione dodatkowo Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Odznaczenia wręczył wicepremier Jarosław Gowin.
REKLAMA
Posłuchaj
Polska - Azerbejdżan 3:0 (25:15, 25:12, 25:10)
Polska: Grzegorz Łomacz, Tomasz Fornal, Mateusz Bieniek, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Norbert Huber, Paweł Zatorski (libero)
Azerbejdżan: Tural Hasanli, Wugar Bajramow Jawid Sulejmanow, Agil Aghazada, Elmin Aliszanow, Ramazan Aghabajow, Kanan Allahwerdiew (libero) oraz Vusal Gurbanow, Ilgar Imamgulijew, Jusif Buniatow, Mais Werdizada, Asif Alijew (libero).
REKLAMA
- Igrzyska olimpijskie Tokio 2020. Terminarz turnieju siatkarzy
- PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma nowego trenera. Znamy następcę Nikoli Grbicia
- PlusLiga: kolejny wielki transfer Asseco Resovii. Paweł Zatorski ma nowy klub
/empe, IAR
REKLAMA