Liga Konferencji: Raków remisuje z Rubinem. Kolejny bezbramkowy mecz częstochowian

2021-08-05, 23:00

Mecz Raków Częstochowa - Rubin Kazań. Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Raków Częstochowa zremisował 0:0 z Rubinem Kazań w 3. rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Przez 90 minut obie drużyny skupiały się przede wszystkim na tym, żeby nie stracić gola, wskutek czego kibice w Bielsku-Białej oglądali kiepskie widowisko.

Raków rozpoczął spotkanie ze sporym animuszem i bez respektu dla faworyzowanych rywali. Podopieczni trenera Marka Papszuna naciskali na połowie Rubina i utrzymywali się długo przy piłce.

Pierwszą groźną sytuację stworzył sobie jednak Rubin - oko w oko z Kovaceviciem stanął Kwaracchelia, ale górą był golkiper Rakowa. Z biegiem gry nieco osłabł również "entuzjazm" Rakowa, który pierwszych 45 minutach nie zdołali nawet oddać strzału na bramkę rywali.

Rubin również nie miał zbyt wielu okazji do zdobycia gola, dlatego pierwsza połowa, podobnie jak dwa poprzednie mecze Rakowa w Lidze Konferencji, zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 48. minucie bliski zdobycia gola był Ivi Lopez, ale strzał Hiszpana z rzutu wolnego minimalnie minął spojenie bramki Rosjan. Wraz z upływem kolejnych minut przewagę zyskiwał jednak Rubin. Gra była jednak szarpana i oba zespoły właściwie nie tworzyły sobie sytuacji bramkowych.

Pierwszy celny strzał na bramkę rywali oddał w 85. minucie Sebastian Musiolik, ale jego uderzenie z prawie 30 metrów nie mogło zaskoczyć golkipera rywali. Ostatecznie skończyło się na bezbramkowym remisie, z którego bardziej zadowoleni powinni być częstochowianie.

W 4. rundzie eliminacji Ligi Konferencji zwycięzca konfrontacji Rakowa z Rubinem zmierzy się z łotewskim RFS-em lub belgijskim Gentem, rywalizującym w kwalifikacjach Ligi Europy.

Raków Częstochowa - Rubin Kazań 0:0.

Żółte kartki: Raków - Marko Poletanović, Ioannis Papanikolaou, Patryk Kun. Rubin - Michaił Kostiukow.

Sędzia: Joao Pinheiro (Portugalia). Widzów: 4 811.

Raków Częstochowa: Vladen Kovacević - Fran Tudor, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenić - Mateusz Wdowiak (67. Wiktor Długosz), Marko Poletanović, Ioannis Papanikolaou (77. Daniel Szelągowski), Patryk Kun - Marcin Cebula (82. Sebastian Musiolik), Vladislavs Gutkovskis (67. Guedes), Ivan Lopez.

Rubin Kazań: Jurij Diupin - Gieorgij Zotow, Filip Uremović, Silvije Begic, Aleksandr Zujew (18. Władysław Ignatiew) - Darko Jevtić (84. Leon Musajew), Oliver Abildgaard, Oleg Szatow (29. Michaił Kostiukow) - Sead Haksabanović, Djordje Despotović, Chwicza Kwarachceli (83. Soltmurad Bakajew).