more_horiz
Wiadomości

Piękny gest Marii Andrejczyk. Wicemistrzyni olimpijska przekazała srebrny medal na aukcję charytatywną

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 17:39
Wicemistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk już wcześniej zapowiedziała, że srebrny medal z Tokio trafi na licytację. Pieniądze z kolei pomogą ciężko choremu Miłoszkowi. 
Maria Andrejczyk
Maria AndrejczykFoto: print screen/Facebook/Maria Magdalena Andrejczyk

Na igrzyskach w Tokio Maria Andrejczyk zdobyła srebrny medal w rzucie oszczepem. Odległość 64,61 m dała jej wicemistrzostwo. Polka przegrała tylko z dobrze dysponowaną tego dnia Chinką Shiying Liu, która uzyskała rezultat - 66,34.

grafika (wersja artykułowa) 1200x660 - 02.png
Tokio 2020: SERWIS SPECJALNY

Zaraz w pierwszych rozmowach z mediami polska oszczepniczka przyznała, że krążek trafi na aukcję charytatywną, a pieniądze zostaną przekazane na pomoc ciężko choremu dziecku. 

- Długo na tym nie myślałam, była to pierwsza zbiórka, na jaką weszłam i wiedziałam, że jest to ta właściwa. Miłoszek, tak jak i nasz Antoś, ma poważną wadę serca, potrzebna jest operacja. Ma też wsparcie z góry od Kubusia- chłopca, który nie zdążył na czas, ale wspaniali ludzie zdecydowali się przekazać jego środki Miłoszkowi - czytamy na profilu Andrejczyk w mediach społecznościowych. 


Żeby wziąć udział w licytacji, wystarczy 
wysłać wiadomość prywatną na Facebooku. Powinna zawierać: imię i nazwisko, numer telefonu oraz kwotę, która zostanie zatwierdzona po osobistej weryfikacji sportsmenki z licytującym. Cena wywoławcza to 200.000 złotych. Celem jest uzbieranie 700.000 złotych. Tyle potrzeba, aby Miłoszek mógł przejść operację.

Paweł Skraba Justyna Święty-Ersetic 1200F.jpg
12. Memoriał Kamili Skolimowskiej. Medaliści igrzysk wystąpią na Stadionie Śląskim

W niedzielę zakończyły się igrzyska olimpijskie w Tokio, na których Polacy zdobyli 14 medali [4 złote i po 5 srebrnych i brązowych]. Biorąc pod uwagę tylko dyscypliny Królowej Sportu, Biało-Czerwoni osiągnęli na nich najwięcej od czasu IO w... Tokio w 1964 roku, gdzie nasi lekkoatleci wywalczyli 8 medali [9 na IO 2021]. 

Czytaj także:

red/Facebook/Maria Magdalena Andrejczyk/TVP Sport

Zobacz także

Zobacz także