Ekstraklasa: Wisła P. - Raków. Podział punktów w Płocku

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 14:41
Powracający do ligowej rzeczywistości Raków Częstochowa w pierwszym niedzielnym meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy zremisował w wyjazdowym meczu z Wisłą Płock 1:1. Obie bramki padły w pierwszej połowie meczu.
Zdjęcie z meczu Wisła Płock -Raków Częstochowa
Zdjęcie z meczu Wisła Płock -Raków Częstochowa Foto: PAP/Leszek Szymański

Oba zespoły od początku pokazywały, że zamierzają grać o pełną pulę. Już w 19. minucie padła pierwsza bramka dla Rakowa. Po celnym dośrodkowaniu Kuna, Marcin Cebula przyjął piłkę, a następnie mocnym strzałem skierował ją do bramki.

Neymar, Mbappe, Messi - pierwszy i ostatni raz razem? Argentyńczyk może zadebiutować

Po chwili do błyskawicznego wyrównania mogli doprowadzić gospodarze, lecz Łukasz Sekulski z kilku metrów spudłował. "Nafciarze" dopięli swego w 37. minucie - z rzutu wolnego dośrodkował Szwoch, a Damian Warchoł celnym strzałem głową pokonał Kovacevicia.

Gdy pierwsza połowa zmierzała do końca, okazję do podwojenia swojego dorobku miał Cebula, ale w dogodnej sytuacji trafił w słupek. Po zmianie stron bliski drugiego gola był z kolei Warchoł - na przeszkodzie stanął Kovacević.

Odpowiedź pomocnika Rakowa była osobliwa - zobaczył wysuniętego z bramki Krzysztofa Kamińskiego i uderzył z okolic połowy boiska. Bramkarz Wisły Płock odpowiednio zareagował i wybił piłkę na rzut rożny.

00:18 Bartoszek.mp3 Mówi trener "Nafciarzy" Maciej Bartoszek (IAR)

Gospodarze nie zamierzali odpuszczać - kolejną sytuację miał Warchoł, chwilę później Rasak trafił w poprzeczkę po strzale głową.

W ostatnich minutach zdobyć bramkę próbowali Gutkovskis i Musiolik (Raków) oraz Susnjara(Wisła), lecz mimo wielu szans, w drugiej połowie żaden z zespołów nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Wisła Płock - Raków Częstochowa 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Marcin Cebula (19), 1:1 Damian Warchoł (37)

Żółta kartka - Wisła Płock: Rafał Wolski, Łukasz Sekulski. Raków Częstochowa: Andrzej Niewulis, Marcin Cebula, Milan Rundić

Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów: 1 500

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Jakub Rzeźniczak, Dusan Lagator, Anton Krywociuk, Kristian Vallo - Mateusz Szwoch, Damian Rasak (78. Filip Lesniak), Marcel Błachewicz, Rafał Wolski (82. Radosław Cielemęcki) - Damian Warchoł (76. Luka Susnjara), Łukasz Sekulski (76. Marko Kolar)

Raków Częstochowa: Vladan Kovacević - Milan Rundić, Andrzej Niewulis, Fran Tudor - Marko Poletanović, Patryk Kun, Wiktor Długosz (78. Mateusz Wdowiak), Fabio Sturgeon (75. Daniel Szelągowski), Marcin Cebula (75. Vladislavs Gutkovskis) - Ivi Lopez (81. Igor Sapała), Alexandre Guedes (46. Sebastian Musiolik)

00:38 Papszun.mp3 Spotkanie podsumowuje szkoleniowiec gości Marek Papszun (IAR)

Broniąca tytułu Legia Warszawa zagra w niedzielę w Krakowie z Wisłą w szóstej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy. Tego samego dnia w derbach Dolnego Śląska KGHM Zagłębie Lubin zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Lider Lech Poznań spotka się z wiceliderem Pogonią Szczecin.