more_horiz
Wiadomości

Memoriał Kamili Skolimowskiej: Andrejczyk zachwycona. "Marzyłam, by startować w tak cudownej atmosferze"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 19:27
25 tysięcy ludzi obejrzało na Stadionie Śląskim w Chorzowie 12. edycję lekkoatletycznego Lotto Memoriału Kamili Skolimowskiej. - Nie spodziewałam się tylu kibiców - przyznała zwyciężczyni konkursu rzutu oszczepem (61,77) Maria Andrejczyk.
Maria Andrejczyk
Maria AndrejczykFoto: PAP/Andrzej Grygiel

- Powtarzam, że dla nas, olimpijczyków, to największa nagroda po igrzyskach. Marzyłam całe życie, by startować na polskiej ziemi w tak cudownej atmosferze. Wspominamy dziś Kamilę, żegnamy trójkę naszych przyjaciół, fantastyczne ikony Królowej Sportu - powiedziała.

Podkreśliła, że w pierwszych próbach była rozkojarzona z racji kontuzji.

- Mam duży problem z barkiem, to się samo nie zaleczy. Na szczęście jestem w dobrych rękach, mam opracowany plan na przyszłe tygodnie. Cieszę się, że udało się przełamać 60 metrów. To dzięki obecności kibiców. Oni mnie zmotywowali, wszystko zagrało idealnie - podsumowała.

Lićwinko mówi: do widzenia 

Kończąca karierę Kamila Lićwinko była trzecia w rywalizacji skoku wzwyż (1,91).

- Przede mną jeszcze finał Diamentowej Ligi w Zurychu i Opolski Festiwal Skoków. Ostatni start będzie 12 września - powiedziała.

Podkreśliła, że liczy na dobre wyniki.

- Życzę sobie tego od początku sezonu. Cały czas coś idzie nie tak. Schodzę szczęśliwa ze sportowej sceny. Sezon był wyśmienity, bo sport daje mi bardzo dużo frajdy, pierwszy raz od bardzo dawna. Cieszę się, jestem podekscytowana. To jest piękne, ale gdzie gdzieś trochę boli to, że te skoki nie są takie, jak powinny. Chciałabym więcej, wyżej. Kończę na własnych warunkach. Zależało mi na tym - dodała.

Zaznaczyła, że decyzja o zakończeniu kariery jest świadoma i przemyślana.

- Jest mi smutno, bo będę bardzo tęskniła, ale po 22 latach trzeba wiedzieć, kiedy powiedzieć "do widzenia" - zakończyła.

Fajdek zdołał dotrzeć na stadion 

Najlepszy z młociarzy Paweł Fajdek (79,60) żartował, że z powodu dużej ilości kibiców miał problem, by dojechać na stadion.

- Memoriał zajmuje dla mnie szczególne miejsce w kalendarzu. Zawsze mam ochotę wygrywać te zawody, bo mam piękne wspomnienia. Ósme zwycięstwo na dziesięć startów to całkiem niezła statystyka. Potrzebowałem dłuższej rozgrzewki dziś, bo długo nie rzucałem. Ciężko było wejść w rytm startowy po miesięcznej przerwie. Fajnie, że kibice przyszli. Skoro mamy świętować, to z nimi - stwierdził Fajdek.

Fiodorow kończy karierę 

Ostatnie rzuty w karierze oddała młociarka Joanna Fiodorow, która w niedzielę zajęła trzecie miejsce (68.56).

- To definitywnie, nieodwołalnie koniec pięknej historii, którą tworzyłam przez 17, albo więcej lat. Będę wracać na zawody, ale w roli kibica. Dziś był najpiękniejszy moment, najpiękniejszy stadion, najlepsza publiczność, która mnie poniosła. Nie sądziłam, że rzucę 68 metrów. Coś się skończyło, coś się zacznie. Nie planuję jeszcze, co dalej. Od poniedziałku jestem "emerytowanym sportowcem – mówiła ze łzami w oczach zawodniczka.

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem